Son Dakika Rize Haberleri Güncel Haberin Adresi.

Fındıklı Bld. Bşk Cervatoğlu: AK Parti Başarımızı İstemiyor

Çervatoğlu;Fındıklı Ak Parti İlçe Teşkilatı Başarımızı İstemiyor

Fındıklı Bld. Bşk Cervatoğlu: AK Parti Başarımızı İstemiyor

CHP Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Çervatoğlu Gazeteci yazar Osman Özgür’e çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Çervatoğlu, bir kısım medyanın kendilerini öcü olarak gördüğünü belirtirken kendisinin muhalif bir kişiliğe sahip olduğunu belirtmesinin ardından "Siz neye göre veya kime muhalifsiniz şeklindeki sorusuna" Çervatoğlu “Ben yolsuzluğa, anti demokratik uygulamalara, yoksulluğa, Cumhuriyet değerlerinin yok olmasına muhalifim." şeklindeki cevap verdi.

Gazeteci yazar Osman Özgür’ün "Sayın başkan makamınıza girildiğinde dikkat çeken detay, makam odanızın kapısının olmayışı. Bu sembolik bir tavır mı yoksa bir takım mesajlarımı içeriyor" şeklindeki soruya Çervatoğlu "Bu makam odasında kapının olmaması sembolik değildir. Bu makam halkın makamıdır. Kamunun gizlisi olmaz. Fındıklılılar bize yönetme yetkisini vermiştir, bizler de bu yetkiyi tüm şeffaflığı ile yerine getirmeye çalışıyoruz. Seçim öncesi çalışmalarımızda bile 22 adayımıza baktık hiçbirinin diğerinden farkı yoktu. Genç bir ekip oluşturduk. Mahalle mahalle gezdik ve başarıya ulaştık. Bugün bu odada rahatlıkla tüm sorunlar masaya yatırılmaktadır. Bizler liyakate önem verdik. Bu masanın etrafında bugün AK Partili olduğu halde birim sorumlusu arkadaşlarımızda rahatlıkla Fındıklı’nın sorunlarını tartışabilmekteyiz. Bizler göreve geldiğimizde bu isimleri görevden almadık. Bu kapı 5 yıl boyunca herkese açık olacaktır. Vatandaşlarımız bu odaya gelip tüm dertlerini rahatlıkla aktaracaktır." dedi.

“CHP’NİN SON ÇİZGİSİNDEN DAHA SOL BİR YAPIM VAR”

Osman Özgür’ün "Sayın Başkan üç dönemdir AK Parti’nin elinde olan bir belediyeyi CHP olarak aldınız, Bu başarının asıl nedeni nedir? Bu başarı şahsi başarınız mı, partinizin başarısı mı, sizden önceki belediye başkanın yanlışları mı, sizlerin bu başarıyı elde etmenize vesile oldu?" sorusuna Fındıklı Belediye Başkanı Çervatoğlu  "Öncelikle geçmişte görev yapmış tüm belediye başkanlarımıza yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür etmek isterim. Bizler bugün onların doğrularının üstüne doğruları inşa ederek çalışmalarımıza yön veriyoruz. Yanlışlarını ise zaten dile getiriyorum. Ben aslında CHP’nin sol çizgisinden daha sol eğilimli bir kişiyim. Sürekli ezilenlerin yanında yer aldım. HES’lere karşı çıktım, zulme karşı çıktım, bunun etkisi muhakkak olmuştur. Bunun yanında makine mühendisleri odasının yönetimde bulundum, bu görevlerimin de başarımızda etkili olduğuna inanıyorum. Ancak başarı için sadece bunlar tabi ki yeterli değil. Tüm Fındıklı halkı ile el ele verdik; yaşlısı, genci hepsi yanımızda oldu. Bu başarının elde edilmesinde AK Partinin yıpranması da etkili oldu. Bizden önceki belediye başkanının yanlışları da vardı. Fındıklı’da akraba ilişkileri önemlidir. Hangi partiden olursanız olun oylar geçirgenlik sağlamaktadır. Tüm bu etkenlerin birisi eksik olsaydı bugün biz bu başarıya ulaşamazdık. Hepsi bir bütün olarak bizleri başarıya ulaştırmıştır." dedi.

“8. ENCÜMENİ 130 OYLA KAYBETTİK”

"31 Mart gecesi almış olduğunuz sonucu tahmin ediyor muydunuz?”  şeklindeki soruya Çervatoğlu "Kazanacağımızdan emindik; ancak bu farkı açıkçası beklemiyorduk. 8 encümen alacağımızı tahmin ettik. 7 encümen alabildik. 8. encümeni 31 oyla kaybettik. Ben 130 farkla seçimi alabileceğimizi tahmin ediyordum. Elde edilen bu sonuç bizleri memnun etmiştir." dedi.

“BELEDİYEYİ 16 MİLYON TL BORÇLA DEVRALDIK”

Belediyede göreve başladıklarında Fındıklı Belediyesi’nin mali durumu hakkında bilgileri olduklarını,  belediyeyi 16 milyon gibi bir borçla aldıklarını belirten Çervatoğlu "Bu borçların tamamı iller bankasına olan borçlardır. Piyasaya hiç borcumuz yoktu. Bundan dolayı eski belediye başkanı Adnan Özbalaban’a bir kez daha teşekkür etmek isterim. Ancak belediyeye ait birçok yerin satıldığını da göz ardı etmemek gerekiyor. Bugün Fındıklı Belediyesi’nin kendi hizmet binası haricinde neredeyse hiç bir menkulü yok" dedi.

“600 BİN TL’LİK TASARRUF YAPTIK”

Konuşmasının devamında göreve geldiklerinde bir ay beklediklerini ve bu beklemenin ardından gelir ve giderleri masaya yatırdıklarını dile getiren Çervatoğlu "6 aylık gibi kısa bir zamanda 600 bin TL’lik tasarrufta bulunduklarını ve bu tasarrufun tek nedeninin bir çok hizmeti müteahhit yerine kendilerinin yapmasından kaynaklandığını belirtmesi ise çarpıcı bir noktaydı. Tüm alımlarda birinci tercihlerinin Fındıklılı esnaf olduğunun da altını çizen Çervatoğlu "Biz göreve geldiğimizde en büyük sorun çöp, su ve kirli imarlaşma olduğu gerçeği ile karşılaştık ve ilk iş olarak bunların çözümü için mücadeleye başlattık. İller bankası ile 3 milyon yatırım yapılmış olan su alt yapıları bugün kullanılan malzemelerin kalitesizliği nedeniyle patlamaktadır. Bu Fındıklı için büyük sorun teşkil etmektedir." şeklindeki açıklamasının ardından "Kentler meydanları ile kimlik kazanır. Bugün Fındıklı da bir kent meydanı yoktur. Kentsel dönüşüm çalışması içinde neler yapılabilir bu konu üzerinde çalışıyoruz. Fındıklı sosyal alanlar açısından da ne yazık ki mağdur olan bir ilçedir. Geleneklerimizin geleceğe aktarılması için çalışmalar başlattık öncelikle yeşil altın gümüş deniz festivalini tekrar başlatarak bir sevgi dayanışmasının yolunu açtık." dedi.

“BİZLERİ BİRLEŞTİREN MÜSLÜMANLIKTIR”

Fındıklı Belediye Başkanı Çervatoğlu konuşmasında sık sık Atatürk devrimleri ve Cumhuriyet değerlerine bağımlılığını da dile getirirken merkezi hükümetten destek alacaklarını ümit ettiğini vurguladı. Çervatoğlu konuşmasının devamında "Bizleri birleştiren Müslümanlıktır. Müslümanlıkta ötekileştirmek yoktur. Bugün bizlerin bazı çalışmaları engellenmek istenmektedir. Bunun nedeni bugüne kadar bal kovanındaki arılar işliyordu, bazıları da kısmen parmakları ile baldan faydalanıyordu. Ancak bugün arının kovanına çomak sokulmuştur. AK Parti Fındıklı ilçe teşkilatına bilgilendirme için gittiğimde bizler buranın asıl sahibiyiz. Bizden habersiz bir şey olmaz edasıyla karşılaştık. Cumhurbaşkanımızın ayrıcalık yapmayacağına kesin gözüyle bakıyorum. Bu ayrıcalığı ilçe teşkilatlarındakiler yani siyasiler yapmaktadır.” Dedi.

“MUHAFAZAKAR BİR KİŞİNİN İSMİNİ FINDIKLI’DA BİR YERE VERİRİZ”

Millet bahçesi ismi üzerinde yaşananlara kısaca değinen Çervatoğlu "Parkın açılışı bir siyasi organize sonucu gerçekleşmiştir. Biz buna karşıyız. Bugün bu parkın isminin değişimi, bir kamuoyu araştırmasının sonucudur." şeklindeki açıklamasına ilişkin Osman Özgür’ün "Her ne kadar aşırı uç olmasa da toplumun bazı kesimlerince aşırı bir isim olarak yorumlan Kazım Koyuncu’nun ismini gündeme getirmeniz doğru muydu?" şeklindeki soruya Çervatoğlu "Kazım demek Çernobil demek, Kazım demek nükleere karşı çıkmaktı. Bugün Trabzonspor’un marşını da Kazım Koyuncu yazmıştır” demesine ilişkin Özgür’ün "Peki bu gün evrensel bazı değerler üzerinde isim yapmış sağcı muhafazakâr bir kişinin ismini Fındıklı’da bir yere verir misiniz?” şeklindeki soruya Çervatoğlu "Bugün belediye meclis üyeleri sadece Kazım Koyuncu’ya değil Atatürk ismine de ret oyu vermişlerdir. Bizler insanı değerleri ile öne çıkmış sağcı muhafazakâr bir kişinin ismini Fındıklı’da bir yere vermekte kesinlikle sakınca görmeyiz ve veririz." Diye konuştu.

“RİZE MİLLETVEKİLLERİ İLE İLETİŞİM KURAMIYORUZ”

Çervatoğlu konuşmasının devamında "Bugün yabancı dil eğitimi ve farklı birçok çalışmayı hizmete sokmak istemekteyiz. Ancak Fındıklı Ak Parti teşkilatı bizleri sürekli engelliyor. Onların yapamadıklarını yapmamızı ne yazık ki hazmedemiyorlar. Başarısız olmamızı istiyorlar. Geçtiğimiz gün bir toplantı düzenledik. Tüm siyasi Partilerin ilçe başkanlarını çağırdık. AK Parti Fındıklı ilçe Başkanı Serkan beyle özel olarak görüştük ve kendisi toplantıya katılacağını bildirdi; ancak daha sonra toplantıya gelemeyeceğini belirtirken MHP’nin de aynı tavrı sergilediğini gördük. Bu tavrın kaymakam beyin  belediyemizi ziyaretinde AK Partili meclis üyelerinin katılmaması şeklindeki devamlılığı bizleri üzmüştür. Fındıklı bir tanedir, ikinci bir Fındıklı yoktur. Bugün AK Partili milletvekilleri ile ne yazık ki sağlam bir iletişim kuramadık. Ancak büyük projelerde muhakkak ki desteklerini isteyeceğiz. Kendilerinden randevu talebimiz olacaktır. Milletvekillerinin destek olacağına inanıyorum. Ancak şu unutulmamalıdır ki ben asıl gücü Fındıklı halkından alıyorum. Bunu hiç bir zaman unutmayacağım" dedi.

Didi Gazete


HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık