Son Dakika Rize Haberleri Güncel Haberin Adresi.

Didi Soğuk Çay Fabrikası İçin Hangi İlçe Israrlı?

Rize'nin hangi ilçesi Didi Soğuk Çay Fabrikası'nı istiyor?

Didi Soğuk Çay Fabrikası İçin Hangi İlçe Israrlı?
  • 28 Eylül 2019, Cumartesi 22:57

Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Kuyumcu, Didi Soğuk Çay Fabrikası’nın Ardeşen’e yapılması gerektiğini savundu.

Bu proje ile birlikte Ardeşen Organize Sanayi Bölgesi ile Su Fabrikası’nın ilçeye yapılmasını istedi. Kuyumcu, bu projelerin Ardeşen için değil tüm bölge için önemli olduğuna işaret etti.

Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı, Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, Ak Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz ve beraberindeki heyet ile birlikte Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

Ardeşen TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kuyumcu ve Ardeşen TSO Meclis Başkanı Cemal Cahit Akbeniz, Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı, Rize Milletvekili Hayati Yazıcı’yı Ardeşen TSO Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Tektaş, Şenol Moral, Taner Çağatay, Erdal Saral, Ardeşen TSO Meclis Üyelerimiz Muhammet Mustafa Hacısüleymanoğlu, Dursun Çepoğlu, Ardeşen TSO Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi Sevilay Yanılmaz, Ardeşen TSO Genç Girişimciler Kurulu Üyesi Murat Gül ve Ardeşen TSO çalışanları ile birlikte karşıladı.

Gerçekleştirilen ziyaret sırasında Ardeşen TSO Başkanı İsmail Kuyumcu; Ardeşen TSO’nun kurumsal yapısı, çalışma kültürü ve faaliyetleri hakkında bilgi vererek, yerel yönetimler, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği çerçevesinde çalışmaların yürütüldüğünü ifade etti.

Ardeşen’in mevcut durumu, bölgesel ekonomik gelişmeler, şehrin sorunlarının tespiti ve bunların çözümü noktasında oluşturulacak stratejiler ile ilgili konulara değinen Başkan Kuyumcu, Ardeşen için planlanan ve hayata geçirilmesini istediği projeler ile ilgili konuştu.

ARDEŞEN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ, DİDİ SOĞUK ÇAY FABRİKASI VE SU FABRİKASI

Başkan Kuyumcu, daha önce Ardeşen’de kurulması planlanan Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB), Didi Soğuk Çay Fabrikası’nın ve Su Fabrikası’nın sadece Ardeşen için değil, tüm bölge için son derece önemli olduğunu ve projelerin ivedilikle hayata geçirilmesinin ülkemiz ve bölgemiz ekonomisine çok önemli katkılar sağlayacağını ifade etti.

TURİZM SEKTÖRÜ, RİZE-ARTVİN HAVALİMANI VE DEMİRYOLU PROJESİ

Bölgenin ve ilçenin turizm potansiyeli üzerine değerlendirmelerde bulunan Başkan Kuyumcu, Ardeşen TSO öncülüğünde ilçedeki kamu kurum ve kuruluşları ile RTE Üniversitesi Ardeşen Turizm Fakültesi işbirliğinde bölgede turizmin gelişmesi ve kalkınması için bir "Turizm Komisyonu" kurduklarını ifade ederek, "Bu gibi komisyonların bölgesel amaçlar doğrultusunda kurularak, faaliyetlerde bulunması, bölgemizin dünyaya açılımını sağlayacak doğa ve eko turizm merkezi haline getirmek ve gelişmiş turizm ve yüksek eğitim seviyesine sahip bölgesel bir güç ve model olmak adına önemli olduğunu düşünmekteyiz. Turizmden yüksek fayda sağlayan destinasyonlar, turistlere tek bir ürün sunmak yerine ürün çeşitliliğine yönelmektedirler. Bu nedenle; bölgemiz ile özdeşleşen horon, tulum, kemençe vb. gibi yöremize ait değerlerimize sahip çıkarak ve bölgemizde ki somut ve somut olmayan kültürel miras envanterlerinin ortaya çıkarılmasını sağlayarak, turizm ile entegre etmeliyiz. Bu şekilde, turizm ürün dizini çeşitlendirilmiş ve farklılaştırılmış olacaktır. Bu bağlamda, başarının, paydaş koordinasyonun sağlanmasına ve standartları belirli, sürdürülebilir ve yüksek rekabet gücüne sahip stratejiler oluşturulmasına ayrıca yerel, ulusal ve uluslararası ölçekte tanıtım ve işi sahiplenme faaliyetlerine bağlı olduğunun bilincindeyiz. Bölgemizde "Turizm" uyuyan bir devdir ve açılmamış kanatların büyüklüğünü kimse bilemez." ifadelerini kullandı.

Başkan Kuyumcu, Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı, Rize Milletvekili Hayati Yazıcı’ya Rize-Artvin Havalimanı Projesi’ne sundukları hizmet ve katkılardan dolayı teşekkür ederek, 2020 yılının sonunda hizmete açılması planlanan havalimanının turizmden ticarete her şeyi hareketlendirmesi öngörülüyor ifadelerini kullandı.

Ardeşen TSO Başkanı İsmail Kuyumcu, bölgemizin gelişimine büyük katkı sağlayacağı öngörülen Samsun-Sarp Demiryolu Projesi'nin hayata geçirilmesi için güç birliği yapılması gerektiğine vurgu yaptı.

İlçemiz Ardeşen’in gelişmesi ve kalkınması için istişarelerde bulunulan görüşmenin sonunda nazik ziyaretlerinden dolayı Rize Milletvekili Hayati Yazıcı’ya teşekkür eden Ardeşen TSO Başkanı İsmail Kuyumcu, halkımızın pozitif enerjisinin ortaya çıkmasını sağlama adına "GÜLÜMSEMEYİ UNUTMAYALIM. BİR GÜLÜŞ DÜNYAYI DEĞİŞTİRİR." sloganı ile başlattığımız ve bir çığ gibi büyümeye devam eden kampanyaya değindi.

HABERE AİT RESİMLER


HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Bu Pazar Seçim Olsa Kime Oy Verirsiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık