Rize'de Modifiye Araçlar Polisleri Şaşırttı

RİZE Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü'nce, kentte şikayetlere neden olan modifiye araçlara yönelik sivil ekipli takip uygulaması başlatıldı.

Rize'de Modifiye Araçlar Polisleri Şaşırttı
Rize'de Modifiye Araçlar Polisleri Şaşırttı Mustafa ÖZYANIK
Haberin galerisi için tıklayın!

RİZE Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü'nce, kentte şikayetlere neden olan modifiye araçlara yönelik sivil ekipli takip uygulaması başlatıldı. Trafik ekipleri, 1 ayda 130 modifiye aracın sürücüsüne işlem yaparken, durdurulan araçları görünce şaşkınlık yaşadı. Abartı egzozla yüksek ses çıkaran, yayları kesilerek, mekaniği bozulan ve yere bitişik hale getirilen araçlar ile ışık donanımı değiştirilen araçlar, trafikten men edildi.

Kentte, son dönemde yoğun şikayetlerin geldiği modifiye araçlarla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube ekipleri, uygulama başlattı. Uygulama kapsamında kentte, son 1 ayda 130 modifiye araç sürücüsüne işlem yapan trafik ekipleri, durdurdukları araçlar karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Abartı egzozla yüksek ses çıkaran, yayları kesilerek, mekaniği bozulan, yere bitişik hale getirilen ve ışık donanımı değiştirilen araçlar, uygulama kapsamında sürücülerine ceza kesilerek, trafikten men edildi.

TAKİPLERİMİZ SÜRECEK

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Zeki Özkan, kentte 130 araçtan 67'sinin sürücüsüne 'çevreyi rahatsızlık edecek derecede duman ve gürültü çıkarmak'tan, 63'ünün sürücüsüne ise 'araç üzerinde teknik değişiklik yapmak'tan işlem uygulandığını ve bu araçların trafikten men edildiğini söyledi. Konuya ilişkin yoğun şikayet aldıklarını ve bunun üzerine trafikte oluşturdukları sivil ekipleri görevlendirdiklerini belirten Özkan, şunları söyledi: “Bize gelen bu şikayetler sonrası sivil ekipler oluşturarak, arkadaşlarımızı belirlenen alanlarda görevlendirdik. Bu sivil ekibimiz, 130 araca işlem yaptı. Bu araçlar içerisinde abartı egzoz dediğimiz kusur ve kural ihlallerine rastlanıldı. Bazılarında ise kesik yay dediğimiz bir sistem ile araçların mekaniğini bozan 'Karayolları Trafik Kanunu'nun 32'nci maddesine istinaden işlem yapıldı. 2017 yılında aynı kural ihlalinden 391 araca işlem yapmıştık. Bu yıl gelen şikayetlerin artması neticesinde bu denetimlerimizi daha sıklaştırdık. Bu konuda takiplerimiz sürecek.”

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Özkan, halkın huzuru ve trafikte oluşabilecek kazaların minimize edilmesi için Rize Emniyet Müdürlüğü olarak çalışmaların titizlikle yürütüldüğünü söyledi.

rize modifiye araçlar polisi şaşırttı
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
Kadir Topaloğlu     2018-02-28 Polise ve vatandaşa hak veriyorum. Trafikte dogan sahin kartal gordummu mesafemi koruyorum cunki yarisinin psikolojik tedaviye ihtiyaci var. DoĞana yay kessen noolcak kesmesen noolcak Essek gene ayni eşşek.90km hizla kaza yapinca ikiye ayrilan,Emniyet kemeri dışında hicbir guvenlik paketi bulunmayan Tekerlekli Tabut. Polise ve sikayet eden vatandasha helal olsun
Tebrik ederim     2018-02-28 Eyy Rize milleti Polise tepki gostermeyin..Yaylari kesip araba yere vurmasin diye yolda 5 km hizla sallana sallana vezip arkasinda biriken trafige aldırış etmeyen genclere birinin bunun yanlis oldugunu anlatmasi lazım.Abart egsozu mermi gibi patlatip rahatsizlik vermek akilli insan isi degil genclerimiz cok bos islerle ugrasiyor. Modifiye bu degil .5 milyara aldigi kartalin yaylarini kesmek akilsizlik..
CİHAN     2018-02-28 ne gördünüz bombami sılahmı ney sizi bu kadar şaşırtan Araba benin egzozda benim parasını ben veriyorum vergisini ben veriyorum !!!
Tahsin oral     2018-02-27 Baska ıslerı kalmadı bu vatandasta polıste bunlarla ugrasıyor herkes ısıne baksın yha bu bır hobıdır yasam tarzıdır baska ışlere bakın bu ıslerle polıslerımızde vatandasımızda meskul olmasın onemlı daha konular var onların uzerınde oynayını bırakın genclerı ılerde cook lazım olcak devlete bu gencler gerek yoq boyle seylere
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X