Rahmetle ve Şükranla Yad Ediyoruz

Biz Can Çekişen Bir Millet Değiliz! Yatağından Çıkan Bir Nehre Benziyoruz, Bizi Zinde Tutabilecek Yegâne Kuvvet İSLAMİYETTİR” der Sultan 2. Abdülhamit Han…

Rahmetle ve Şükranla Yad Ediyoruz
Rahmetle ve Şükranla Yad Ediyoruz Mustafa ÖZYANIK

Biz Can Çekişen Bir Millet Değiliz! Yatağından Çıkan Bir Nehre Benziyoruz, Bizi Zinde Tutabilecek Yegâne Kuvvet İSLAMİYETTİR” der Sultan 2. Abdülhamit Han…

 

Geçmişini bilmeyen geleceği inşa edemez. Geçmişinin geleceğine şanlı ve kutlu bir şekilde aktaran önemli insanlar da asla unutulmaz. Onlar tarihin tozlu sayfalarında olmaktan ziyade, bu kutlu mücadelenin mihenk taşlarıdır.

 

Öyle ki o isimlerin önderliğinde Osmanlı Devleti şanının yüzyıllardır yürütmüştür. Öyle bir neslin evlatları olarak bizlere düşen de şudur ki, tarihimizden bize kalan değerli eserler ve şahsiyetleri yad etmek ve yaşatmaktır.

 

Bu isimlerin başında gelen 2. Abdülhamit Han’ı vefatının 100. yılında rahmetle ve şükranla anıyoruz. Onun bıraktığı yolda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz. Tarihini bilen, vatanını koruyan, bayrağına sahip çıkan, devletine ve milletine bağlı olan nesiller olarak yaşamamız o şahsiyetleri en güzel şekilde anmanın yoludur.

 

Ensar Vakfı Rize Şubesi olarak maneviyatımızı zenginleştirmek, ilmin yanında ahlaki yönden gelişerek topluma faydalı bireyler yetiştirmek için hizmetlerimizi sürdürüyoruz.

 

Dini ve değerler eğitim noktasında üstün gayret göstermeyi amaç edindiğimiz çalışmalarımızda toplumun tim katmanlarına hitap edecek faaliyetlerin zeminin hazırlama arzusundayız.

 

Tüm bunları yaparken hedef noktamız olan gençlerin tarihini asla ve asla unutmamasını istiyoruz. Tarihin mihenk taşları olan değerlerimizi de örnek alarak hayatlarını idame ettirmelerini arzuluyoruz.

 

Dolayısıyla tarihimizn en önemli değerlerinden 2. Abdülhamit Han’ın yaşamını en iyi şekilde örnek alarak hayatımıza nakletmeliyiz. Vefatının 100. Yılında 2. Abdülhamit Han’ı rahmetle ve şükranla anıyoruz.

 

Ensar Vakfı Rize Şubesi Başkanı

Fethullah ŞEN

sultan ikinci abdülhamit han ensar vakfı rize şubesi
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X