Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Rize'de

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, incelemelerde bulunmak üzere Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal ile birlikte Rize’ye geldi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Rize'de
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Rize'de Mustafa ÖZYANIK

Haber : Mustafa ÖZYANIK

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, incelemelerde bulunmak üzere Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal ile birlikte Rize’ye geldi.

 

Özel uçakla Trabzon’a gelen Özhaseki daha sonra karayoluyla Rize’ye geçti. İlk olarak Rize Valiliği’ni ziyaret eden Özhaseki, burada basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

 

Rize’ye gelişinin bir hayra vesile olmasını dileyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki “Sayın Bakanımız ve milletvekillerimiz ile sık sık Rize’yi konuşuyoruz. Rize’de dolgu alanlarıyla yaşanan sıkıntıya geçmeden önce şunu söylemem gerekiyor. Türkiye’de değişime girmesi gereken o kadar alan var ki, buralarda bizim çok hızlı davranmamız gerekiyor. Bu sorunlar yerel de belediyelerimizin sonra da halkımızın bize verecekleri destekle çözülür. Ortak akıl ile bir şey çözeceğiz.” Dedi.

 

Rize’deki dolgu alanındaki konutların şuanda Allah korusun herhangi bir sıkıntı durumunda vatandaşlara müthiş bir risk olarak geri döneceğini kaydeden Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki “Olası can kaybı ve zararlar ihtimali bizleri işin mimari ve görüntü tarafını düşünmemizi ikinci plana atmamıza neden oluyor. Böyle bir sıkıntı ile karşı karşıya kaldığımıza göre, bizim bunu fırsata dönüştürme imkanımız olabilir. Karşımızda bir sıkıntı var. Bu belayı çözerken bu bir fırsata dönüşebilir. İstediğimiz esvapta ve düşündüğümüz nitelikte Rize’ye şahane bir meydan kazandırabiliriz. Bir prestij caddesi kazandırabiliriz. Buraya uygun bir yapılanma, yeni bir mimari tarz ve üzerinde yeni konutlar inşa edebiliriz. Haliyle bütün bu planlamalardan sonra işin nasıl gerçekleşeceği hususu ortaya çıkacak. O gerçekleşme safhasında da biz taşın altına elimizi koyacağız, uğraşacağız. Belediye zaten bu işin içerisinde olacak. Vatandaşlarımızın da bize anlayışlı olup yardım etmeleri gerekiyor. El birliği ile çözebiliriz. Düşündüğümüzü inşallah çoksa sürede gerçekleştirebiliriz.” İfadelerini kullandı.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Rize Valiliği’ndeki toplantının ardından Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal ile birlikte dolgu alanı bölgesi olan Tophane Mahallesi’nde incelemelerde bulundu.

 

çevre şehircilik bakanı mehmet özhaseki rize
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X