Hasan Karal RİZE ŞİMAL AVM'de İncelemelerde Bulundu

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Rize’de yapımı devam eden Rize AVM^de incelemelerde bulundu.

Hasan Karal RİZE ŞİMAL AVM'de İncelemelerde Bulundu
Hasan Karal RİZE ŞİMAL AVM'de İncelemelerde Bulundu Mustafa ÖZYANIK

Haber : Mustafa ÖZYANIK

 

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Rize’de yapımı devam eden Rize AVM^de incelemelerde bulundu.

 

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal’a ziyaretinde Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, Rize Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ömer Faruk Ofluoğlu eşlik etti.

 

Rize Müftü Mahallesi’nde eski Atatürk Stadyumu’nun bulunduğu alanda ypılan Rize AVM inşaatı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. AVM inşaatının şuanda % 40’lık bölümünün tamamlandığını belirten AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal incelemeleri sonrası açıklamalarda bulundu.

 

Rize’nin sosyal ve kültürel anlamda çehresinin değiştirecek olan bu projenin kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür eden AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal “Artık Rize gelip geçilen veya anlık uğranılan bir şehir olmaktan çıkacak. Bundan en büyük pay şunda içinde bulunduğumuz Rize AVM sayesinde olacak. Çünkü buraya Türkiye’nin ve dünyanın önemli markaları gelecek. Ticaretin merkezi il dışından gelecek yerli ve yabancı turistlerle ve bölge insanının rağbetiyle Rize olacak. Bu projeden elbetteki yerli esnafımız da faydalanacaktır.” Dedi.

 

 

 

Rize Yatırım A.Ş’ye ait arsa üzerinde yapılacak olan projenin detaylarıyla ilgili bilgiler veren Karal, “Rizelilerin alın teri ve emeği sayesinde yeni bir değer kazanıyor. Rize Havalimanı projesiyle birlikte il merkezinde Rize’yi Türkiye’nin merkezine daha da yaklaştıracak yepyeni bir proje yükseliyor. Rize’nin ilk ve tek AVM ve rezidans kompleksi Rize Şimal AVM 30 Bin metrekarelik alanda yapılıyor. Hepsi birbirinden lüks ve konforlu 542 konut yer alacak. Üstelik stüdyodan 4+1’e kadar birçok seçenek yer alacak. Bu dairelerin için ayrılmış 1512 araçlık otopark yapılıyor. Alışverişi bir keyif haline getirecek olan AVM’si ise 150 mağazası ile Rizeli’leri dünyanın önde gelen markalarıyla buluşturacak. Son teknoloji ile donatılmış 11 sinema salonu ve 13 restoran olacak.” Şeklinde konuştu.

 

 

 

Özel tasarlanmış mimarisi ve peyzajıyla Rize’nin doğal güzelliklerine ve çay bahçelerine uyum sağlayacak olan Rize şimal AVM sadece rezidans sakinlerinin değil tüm Rizelilerin yaşamına renk katacağını sözlerine ekleyen AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal “Rizelilerin sosyal yaşamdan bekletinlerine cevap verecek olan Rize Şimal AVM, Rize’nin geleceğe açılan kapısı olacaktır.” İfadelerini kullandı.

 

 

rize avm şimal hasan karal
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X