Barış Kaçalin Türkiye Şampiyonasında Rize'yi Temsil Edecek

Ankara Kızılcahamam’da Anadolu Şef Aşçılar Derneği ile Kızılcahamam Belediyesi tarafından düzenlenecek olan 1. Kızılcahamam Aşader Yemek Yarışması’nda Rize’yi Barış Kaçalin ile birlikte 3 kişi temsil edecek.

Barış Kaçalin Türkiye Şampiyonasında Rize'yi Temsil Edecek
Barış Kaçalin Türkiye Şampiyonasında Rize'yi Temsil Edecek Mustafa ÖZYANIK

Ankara Kızılcahamam’da Anadolu Şef Aşçılar Derneği ile Kızılcahamam Belediyesi tarafından düzenlenecek olan 1. Kızılcahamam Aşader Yemek Yarışması’nda Rize’yi 17 yaşındaki Barış Kaçalin ile birlikte 3 kişi temsil edecek.

24 – 25 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan yarışmada Barış ve arkadaşlarının hedefi Rize’yi en iyi şekilde temsil etmek.

Çamlıhemşin Çok Programlı Anadolu Lisesi Aşçılık bölümü mezunu olan Barış Kaçalin yarışma öncesi www.sondakikarize.com'a konuştu.

“ANKARA’DAKİ YARIŞMADA HEDEFİM TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU”

Alanya’da liseler Türkiye Şampiyonası’nda Ana Yemek kategorisinde Modern Türk Mutfağı dalında Türkiye ikincisi olduğunu belirten Kaçalin “Ankara’da düzenlenecek olan bu yarışma ile ilgili bilgileri internetten gördüm. Yarışmayı katılmak istedim ve başvurumu yaptım. İnşallah başarılı olurum ve ilimi en iyi şekilde temsil ederim.” Dedi.

“ÜNİVERSİTEDE GASTRONOMİ OKUMAK İSTİYORUM”

Avrupa’da Çek Cumhuriyeti’nde eğitim aldığını da söyleyen Kaçalin “Lise eğitimimi bitirdikten sonra üniversite sınavına girdim. Tercihlerimi de yaptım. Sonuçları bekliyorum. Gastronomi ve Aşçılık bölümünü okumak istiyorum.” şeklinde konuştu.

“GENÇ ŞEFLER KATEGORİSİNDE RİZE’Yİ 3 KİŞİ TEMSİL EDECEĞİZ”

Ankara’daki Türkiye Şampiyonasına grup olarak katılacaklarını dile getiren Kaçalin “Genç şefler kategorisinde yarışmaya katılıyoruz. Başlangıç dalında Mustafa Akatin, Ana Yemek dalında Barış Kaçalin olarak ben ve Tatlı dalında İrfan oğuz Şeremet dalında yarışacağız. Yarışmada birinciliği hedefliyorum. İnşallah başarırız.” İfadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’YE BARIŞ KAÇALİN İSMİNİ DUYURACAĞIM”

Yemek yapmaya olan merakının 8. Sınıfta başladığını söyleyen Kaçalin “Bir yemek yaptım, güzel oldu. Bir daha yaptım güzel oldu. Herkes de çok beğendi. Hızlıyım ve pratiğim. Bunu nerde kullanabilirim diye düşündüm ve bu aşamaya kadar geldim. Türkiye’ye yemek sektöründe Barış Kaçalin ismini duyuracağım.

“TÜRK KAHVELİ KUZU PİRZOLA EN İYİ YAPTIĞIM YEMEKTİR”

Karadeniz sofrasına ait yemekleri yaparken kendini mutlu hissettiğini dile getiren Barış Kaçalin “Muhlamayı, karalahana çorbası ve karalahana sarmasını güzel yapıyorum. Türk mutfağından ise en iyi yaptığım yemekler Türk Kahveli Kuzu Pirzola ile Köri Soslu Tavuk en iyi yaptığım yemeklerdir.” Dedi.

Haber: Mustafa ÖZYANIK - www.sondakikarize.com

barış kaçalin yemek yarışması aşader kızılcahamam rize
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X