Ardeşen GSK Bşk. Rauf Oğuz: Kimsenin Canı Yansın İstemem

Türkiye Bayanlar Hentbol Süper Ligi’nde mücadele eden temsilcimiz Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübü maddi sıkıntılardan dolayı bu yıl profesyonel liglerde mücadele edemeyecek.

Ardeşen GSK Bşk. Rauf Oğuz: Kimsenin Canı Yansın İstemem
Ardeşen GSK Bşk. Rauf Oğuz: Kimsenin Canı Yansın İstemem Mustafa ÖZYANIK

Türkiye Bayanlar Hentbol Süper Ligi’nde mücadele eden temsilcimiz Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübü maddi sıkıntılardan dolayı bu yıl profesyonel liglerde mücadele edemeyecek.

Perşembe’nin gelişi Çarşamba’dan belliydi. Ekonomik krizle boğuşan Ardeşen GSK’nın son durumu hiç de iç açıcı değil. Lige katılım bedeli olan 50 Bin TL’yi yatıramayan Ardeşen GSK, Türkiye Bayanlar Hentbol Süper Ligi’nde bu yıl mücadele edemeyecek. Öyle ki Ardeşen GSK içinde bulunduğu bu krizden çıkamazsa kulüp kapanacak.

Ardeşen GSK Kulüp Başkanı S. Rauf Oğuz ile Ankara’da bir araya gelen www.sondakikarize.com imtiyaz sahibi Mustafa Özyanık, başkan Oğuz’la bir röportaj gerçekleştirdi.

“HALKIMIZIN SAHİPLENDİĞİ KADAR YÖNETİCİLERİMİZ SAHİPLENMEDİ”

Özellikle Ardeşen halkı başta olmak üzere Rize genelinde çok ciddi sahiplenme duygusuyla karşılaştıklarını söyleyen Oğuz “Yerelde halk tarafından sahiplenildik ki ortalama 3500 seyirci ile oynadık; ama maalesef yöneticiler tarafından sahiplenemedik.” Şeklinde konuştu.

“KONUŞULACAK ÇOK ŞEY VAR, KİMSENİN CANI YANSIN İSTEMEM”

Günün koşullarının kendilerini bu duruma getirdiklerini savunan Ardeşen GSK Başkanı S. Rauf Oğuz “Konuşulacak çok konu var. Kimsenin canı yansın istemem onun için tüm halkımızdan ve taraftarlarımızdan helallik istiyoruz. Kesinlikle onları üzmek istemedik. Bize destek çıkmayan, sorunlarımızı görmezden gelen, Ardeşen ve Rize’yi en iyi şekilde tanıtarak toplumsal bir misyonu layıkıyla yerine getiren Ardeşen GSK’ya sırt çeviren, vurdumduymazlık göstererek hentbol severleri ve Ardeşen ile bölge halkını üzen kim varsa vicdanlarıyla baş başa bırakıyor, kamuoyunun takdirine bırakıyorum. ” ifadelerini kullandı.

“İMDAT SÜTLÜOĞLU’NUN ARDINDAN ÇAYKUR’DAN DESTEK ALAMADIK”

Çaykur’dan gerekli desteği bu yıl alamadıklarını belirten Ardeşen GSK Başkanı S. Rauf Oğuz “Eski Bakanımız ve genel müdürümüz Sayın İmdat Sütlüoğlu’nun döneminde çok ciddi katkılar aldık. Sağolsunlar, İmdat Bey spora, ilçemizi ve ilimize olan katkısını her zaman gösterdi, bizlere sahip çıktı. Çaykur’u bekledik; ancak İmdat Bey’den sonra herhangi bir destek alamadık. Bu halde iken hem Türkiye hem de Avrupa Kupalarındaki maçlarda ücretsiz bir şekilde Çaykur’umuzu ana sponsor olarak reklamını yaptık. İyi niyetimizin karşılığını göremedik maalesef, çok yazık.” Dedi.

“CUMHURBAŞKANIMIZ GENÇLERE ÇOK ÖNEM VERİYOR”

Oğuz, açıklamasında “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın en çok önem verdiği ve manifestosunda belirttiği gibi ülkemizin bu gençliğe çok ihtiyacı var. Bizler geleceğimizin teminatı olan gençlerimize verdiğimiz değeri Cumhurbaşkanımızın açtığı ve gösterdiği bu yolda ilerleyerek gösteriyoruz. Gençlerimizin kıymetini ve değerini bilerek geleceğimizi teminat altına almalıyız. Halk ile kucaklaşmak ancak bu gençliğe sahip çıkmaktan geçer. Bu anlamda 2023’de 3 milyona yakın genç 18 yaşını doldurup şirket kurabilecek, dermek ve vakıflara üye olabilecek, seçecek ve seçilecek. Bunlara bugün itibari ile bizler ne kadar hazırız? Ne ölçekte gelecek yıllara entegrasyonunu sağladık? Bunlar hep önümüzdeki günlerde cevap arayacağımız konular olduğunu düşünüyorum?” dedi.

“BUNLARI KONUŞMAMIZ YÖNETİMİM VE ŞAHSIM ADINA ÇOK ACI”

Ardeşen GSK’nın içinde bulunduğu bu durumu konuşmanın kendisine çok acı verdiğini söyleyen Kulüp Başkanı S. Rauf Oğuz “Dile kolay 2008-2011 başarıdan başarıya koşan bir kulüp, Avrupa ve Türkiye’de Rize’mizi ve Ülkemizi temsilde zirveyi görüp, süper ligi 3 olarak bitir ve Avrupa kupalarında mücadele edecek bir noktada bunları konuşuyor olmak yönetim kurulumuz ve şahsım adına çok acı.” Açıklamasında bulundu.

ARDEŞEN GSK BAŞKANI S. RAUF OĞUZ’DAN TEŞEKKÜR MESAJI

Ardeşen GSK’nın başarısında emeği geçen herkese teşekkür eden Oğuz “Yönetim kurulumuzun her birine ayrı ayrı olmak üzere emeği geçen sporcu, antrenör ve tüm Ardeşen GSK camiasını mensuplarına candan teşekkür ediyorum. Bu arada teşekkürü borç bildiğim, Çevre Eski Bakanım, Çaykur Genel Müdürlüğü döneminde Avrupa’larda ve Türkiye’de kupaları topladığımız Sayın İmdat Sütlüoğlu’na, Ayder Su Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Cahit Akbeniz e, Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Kuyumcu ve ekibine, Yönetim Kurulu Üyemiz Çetin Kanoğlu, Ali Biberoğlu Mustafa Karaman, İdris Efendioğlu,  Dursun Yaşaroğlu’na ve tüm küçük büyük az veya çok katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

www.sondakikarize.com

 

ardeşen gsk ardeşengsk sulta rauf oğuz
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X