Rize'nin En Önemli Sorunlarından Biri Çözüm Buluyor

KAÇKARBİR Bünyesinde Çöp Aktarma Tesisi İçin Çalışma Başlatıldı...

Rize'nin En Önemli Sorunlarından Biri Çözüm Buluyor
Rize'nin En Önemli Sorunlarından Biri Çözüm Buluyor Mustafa ÖZYANIK

Doğu Karadeniz'de Çöpler Kontrol Altına Alınacak.

KAÇKARBİR Bünyesinde Çöp Aktarma Tesisi İçin Çalışma Başlatıldı.

Merkezi Ardeşen'de olan Kaçkar İtfaiye Mezbahana ve Katı Atık Birliği (KAÇKARBİR) üyesi Belediyelerin birlikte hareket ettiği çöp aktarma istasyonu saha konumlandırma çalışması Pazar ilçesi Melyat mevkiinde başlıyor.

Gelişi güzel atılan ve ayrıştırılmayan çöpler çevre ve insan sağlığını tehdit ediyor. Konuyla ilgili Kaçkar İtfaiye Mezbahana ve Katı Atık Birliği (KAÇKARBİR) üyesi Belediyeleri Rize Pazar Melyat'ta önemli bir çalışma başlattı.

Nüfus artışı, kentlerin büyümesi, teknolojinin farklılaşarak gelişmesi ve atıkların çeşitlenmesi dünyanın en önemli çevre sorununa yol açıyor. Gelişigüzel atılan ve ayrıştırılmayan çöpler, çevre, sağlık, ekonomi ve turizm açısından potansiyel bir tehlike oluşturuyor. Bunun önüne geçme adına başlatılan önemli çalışmalardan biri de KAÇKARBİR tarafından atılmakta.

İncelemeler esnasında Ardeşen Kaymakamı Emrah Yılmaz, Pazar Kaymakamı Ayhan Terzi, Hemşin Kaymakamı Bayram Sağır, Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, Hemşin Belediye Başkanı Halim Kazım Bekar, Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz, Pazar İl Genel Meclis Üyesi Rasim Çorbacı hazır bulundu.

Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X