Rize'de Trafikte Yaya Önceliğine Görselle Dikkat Çekiliyor

Ardeşen Belediyesi Yaya Önceliğini Uygulamaya Başladı…

Rize'de Trafikte Yaya Önceliğine Görselle Dikkat Çekiliyor
Rize'de Trafikte Yaya Önceliğine Görselle Dikkat Çekiliyor Mustafa ÖZYANIK

Rize’nin Ardeşen lçesinde Trafikte Yaya Önceliğine görselle dikkat çekilecek

Ardeşen Belediyesi Yaya Önceliğini Uygulamaya Başladı…

İçişleri Bakanlığı trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması için çalışmalarına devam ediyor.

81 il valiliği, il emniyet müdürlüğü, il jandarma komutanlığına genelge gönderen Bakanlık; trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek için hazırlanan “Önce Yaya" görsellerini sürücülerin görebileceği şekilde illerde yaya ve okul geçitleri önüne çizilmesini istedi. Bu bağlamda Ardeşen Belediyesi ilçede uygulamaya başladı.

Ardeşen Belediyesi ekipleri tarafından şeritlere ve geçiş çizgilerinin önüne çizilen görseller sayesinde sürücülere, önceliğin yayalarda olduğu uyarısı yapılacak.

İçişleri Bakanlığı, 81 ile gönderdiği genelge ile yıl boyunca bu kampanyanın etkisini sürdürmesi için yaya ve okul geçitleri öncesinde sürücülerin yer/zemin işaretleriyle uyarılarak bu alanlarda yavaşlamalarını ve yayalara durarak geçiş hakkı vermelerinin sağlanmasını istedi.

Konu ile ilgili Ardeşen Belediyesi ekipleri araç sürücülerinin, yaya ve okul geçidine yaklaşırken, güvenle yavaşlayabileceği ya da durabileceği uygun mesafe göz önüne alınarak uyarı tamamladı. Bu kapsamda “Önce Yaya” görselleri şeritlere ve geçiş çizgilerinin önüne uygun şekilde çizildi.

rize ardeşen öncelik yayanın uyuglaması
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X