Ardeşen GSK Bayanlar Hentbol Süper Liginde Oynayamayacak..!

Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübü bu yıl Süper Lig’de oynayamayacak.

Ardeşen GSK Bayanlar Hentbol Süper Liginde Oynayamayacak..!
Ardeşen GSK Bayanlar Hentbol Süper Liginde Oynayamayacak..! Mustafa ÖZYANIK

Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübü bu yıl Süper Lig’de oynayamayacak. Lige katılım bedeli olan 50 Bin TL’yi 18 Temmuz tarihine kadar yatırmadığı için Ardeşen GSK’nın bu yıl Süper Lig’de yer almaması kararı çıktı.

Karar Türkiye Hentbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun 18 Temmuz’da gerçekleştirdiği toplantıda çıktı.

Türkiye Bayanlar Hentbol Süper Ligi’ne katılım süresi geçtiğimiz hafta sona erdi.

Daha önce Osmangazi Bld. Spor liglerden çekilerek Bölgesel Lig’de mücadele etme tercihini kullanmıştı.

Diğer bir süper lig ekibi Polatlı Bld. Spor ise 50 Bin TL’lik Süper Lig katılım bedeli yerine 5 Bin TL’lik 1. Lig katılım bedelini yatırarak 1. Ligde oynamayı hak kazandı.

Aksaray Bld. Spor ile birlikte Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübü ise Süper Lige katılım bedeli yatırmadı. Bu iki kulüp 5 Bin TL katılım bedelini yatırıp 1. Ligde mücadele edecek ya da hentbol liglerinde yer alamayacak.

Müzesinde Türkiye Kupası ve Süper Kupa bulunan, hentbola kattığı değer ile camia ve bölge kamuoyunca büyük destek ve takdir toplayan Ardeşen GSK’nın Süper Lig’de yer alamayacak olması üzüntü ile karşılandı.

Ardeşen GSK’nın 1. Ligde mücadele edip etmeyeceği ya da hentbol liglerinden tamamen çekilip çekilmeyeceği önümüzdeki günlerde belli olacak. 25 Temmuz Perşembe gününe kadar 5 Bin TL’yi yatırmaması halinde Ardeşen GSK, hentbol liglerinde yer alamayacak.

Böylelikle 2019 – 2020 Türkiye Bayanlar Hentbol Süper Ligi’nde 9 takım mücadele edecek.

Öte yandan Rize’yi Süper Lig’de temsil edecek olan diğer iki takım Güneysuspor erkekler süper liginde, Pazarspor ise bayanlar süper liginde önümüzdeki sezon mücadele edecek. Bu iki takım ligde katılım bedeli olan 50 BİN TL’yi yatırdılar.

Haber: www.sondakikarize.com

ardeşen gsk ardeşengsk bayanlar hentbol süper lig
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X