Rize’de Yıkılan 300 Yıllık Kemer Köprünün Yapımına Başlandı

Rize Merkeze bağlı Ambarlık köyünde kendiliğinden yıkılan 300 yıllık tarihi kemer köprünün yapımına başlandı.

Rize’de Yıkılan 300 Yıllık Kemer Köprünün Yapımına Başlandı
Rize’de Yıkılan 300 Yıllık Kemer Köprünün Yapımına Başlandı Mustafa ÖZYANIK

Rize Merkeze bağlı Ambarlık köyünde kendiliğinden yıkılan 300 yıllık tarihi kemer köprünün yapımına başlandı.

Rize İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim Türüt ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Hüseyin Sarı, Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü tarafından başlatılan yapım çalışmasını yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı.

İncelmede; İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Fatih Topçu, Merkez İl Genel Meclisi Üyeleri, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı ve İl Özel İdaresinin İlgili Birim Müdürleri Başkan Türüt’e eşlik etti.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Türüt, en büyük tesellilerinin herhangi bir can kaybının olmamasının olduğu ifade ederek “Ambarlık aynı zamanda kendi köyüm ve bu 300 yıllık tarihi köprüde bütün köylülerimizin olduğu gibi benimde anılarım var. Yıkıldığını görmek herkesi olduğu gibi beni de çok üzdü. Olay olduğunda il dışında olmama rağmen ilgili makamlarla gerekli görüşmeleri yaptık. Karayolları 10. Bölge Müdürlüğümüz de ilgili incelmeyi yaparak hemen çalışmalara başladı. İnşallah en kısa sürede tamamlanarak, hizmete sunulacak.” Dedi.

Başkan Türüt ve beraberindeki heyet buradan Merkeze bağlı Elmalı köyüne geçerek, Elmalı, Erenköy ve Yemişlik köylerini kapsayan içme suyu projesi hakkında ilgili köy muhtarları ve vatandaşlarla bir araya geldi. Yapımı tamamlanan ve yaklaşık maliyeti 4 Milyon TL olan projede yaşanan aksaklıkların giderilmesi hususunda köy muhtarlarına ve vatandaşlara bilgi verildi.

rizede yıkılan 300 yıllık tarihi kemer köprünün yapımına başlandı
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X