Çevre Bakanı Murat Kurum'dan Ayder Talimatı: Derhal Kaldırılsın

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Ayder Yaylası’ndaki görüntü kirliliğinden rahatsız oldu.

Çevre Bakanı Murat Kurum'dan Ayder Talimatı: Derhal Kaldırılsın
Çevre Bakanı Murat Kurum'dan Ayder Talimatı: Derhal Kaldırılsın Mustafa ÖZYANIK

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Ayder Yaylası’ndaki görüntü kirliliğinden rahatsız oldu.

Bakan Kurum, Ayder Yaylası’ndaki salıncakları kaldıracaklarını söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine gitti. Burada dünyaca ünlü turizm merkez Ayder Yaylası’nda incelemelerde bulunan Bakan Kurum, salıncakların fazlalığından rahatsız oldu.

Salıncakların derhal kaldırılması talimatını veren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum “Buranın değerini aşağıya çekecek şeyler asla müsaade etmeyeceğiz. Salıncakları kaldıracağız.” İfadelerini kullandı.

Bakan Kurum’un bu açıklamaları sonrası salıncakların sahiplerinden bir bayan işletmeci “Salıncaklarımıza dokunmayın” diye seslendi. Bakan Kurum “Olmaz, kamulaştırma sürecine başlayacağız ve hemen paranızı vereceğiz burayı da hazineye alacağız. Kira yardımı da vereceğiz burası için, salıncakları da kaldıracağız. Sayın Cumhurbaşkanımız diyor ki bu Ayder'i dünyanın en güzel yeri yapın. Biz de sizleri incitmeden kırmadan dökmeden kaldırımından otoparkına kadar burayı yapacağız ama sizler de bize yardımcı olacaksınız. Ama buranın değerini aşağıya çekecek şeylere de müsaade edemeyiz" şeklinde konuştu.

ayder yaylası salıncak çevre şehircilik bakanı murat kurum
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X