Rize'de Doğal Yaşamı ve İnsan Sağlığını Tehdit Eden Görüntü

Rize’nin Kalkandere ilçesine bağlı Taşçılar Mahallesi’nde Çaykur’a ait Taşçılar Çay Fabrikasından çıkan dumanlar zehir saçıyor.

Rize'de Doğal Yaşamı ve İnsan Sağlığını Tehdit Eden Görüntü
Rize'de Doğal Yaşamı ve İnsan Sağlığını Tehdit Eden Görüntü Mustafa ÖZYANIK

Rize’nin Kalkandere ilçesine bağlı Taşçılar Mahallesi’nde Çaykur’a ait Taşçılar Çay Fabrikasından çıkan dumanlar zehir saçıyor.

Mahalle sakinlerinden Ramazan İslamoğlu adlı vatandaş tarafından kaydedilen görüntülerde fabrikadan çıkan simsiyah duman doğal yaşamı adeta tehdit ediyor.

Görüntülerin adresi Rize’nin Kalkandere ilçesine bağlı Taşçılar Mahallesi. Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı Taşçılar Çay Fabrikası’nın bacasından yıllardır çıkan duman başta o bölgede oturan vatandaşların sağlığını, sonrasında doğal yaşamın tamamını tehdit ediyor.

Yaşanan bu görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan Serdar Altuntaş adlı vatandaşın tepkisi büyüktü.

Görüntüleri kayda alan mahalle sakini Ramazan İslamoğlu Avrupa’da böyle bir görüntünün olması halinde bir gün bile o fabrikanın çalıştırılmayacağını savunarak “Böyle rezillik kepazelik görülmedi. Avrupa’da bir gün olsa çalıştırmazlar. İnsanları hayvan yerine koymuyorlar. Resmen doğayı katlediyorlar.” Dedi.

Yaşanan bu duruma yıllardır sessiz kalındığını söyleyerek görüntünün paylaşılmasını ve tepkinin büyümesini isteyen İslamoğlu, vatandaşları duyarlı olmaya, yetkilileri ise göreve davet ediyor.

Haber: www.sondakikarize.com

rize kalkandere taşçılar çaykur çay fabrikasının bacasından çıkan duman doğal yaşamı insan sağlığını tehdit ediyor
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
Elif     2019-07-12 20 yıldır buna gerçekten kimse bir şey söylememiş mi? Solumanın yanında orada yetişen bitki ve meyvelerin üzerine çöken kalıntıları ve insanların onları yemelerini düşünemiyorum. Orada kansere yakalanan insanların sayısı nedir?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X