Muriç İçin Rize'ye 3,5 Milyon Dolar Art 4 Futbolcu

Fenerbahçe'nin Rizespor'da Vedat Muriç için 3.5 milyon euro bonservis bedeli, 2 oyuncuyu kiralık 2 oyuncuyu ise bonservisiyle vereceği ifade edildi.

Muriç İçin Rize'ye 3,5 Milyon Dolar Art 4 Futbolcu
Muriç İçin Rize'ye 3,5 Milyon Dolar Art 4 Futbolcu Mustafa ÖZYANIK

Galatasaray'la girdiği Vedat Muriç rekabetini kazanan Fenerbahçe'nin, Kosovalı futbolcu için ödeyeceği bonservis bedeli belli oldu.

3.5 MİLYON EURO BONSERVİS

Galatasaray'ın teklifinin üzerine çıkan ve 24 yaşındaki futbolcu için 3.5 milyon euro ödemeyi kabul eden Fenerbahçe, ek olarak 2 futbolcuyu kiralık, 2 futbolcuyu da bonservisiyle birlikte Rizespor'a verecek.

Fenerbahçe'nin Vedat Muriç transferini duyururken kullanılan bir ifade dikkat çekti. Sarı-lacivertliler transferin "UEFA transfer prosedürleri çerçevesinde" yapıldığını açıkladı.

Bu açıklama, Fenerbahçe'nin Finansal Fair Play kuralları gereği Vedat'ın bonservisine fazla para veremeyeceği için 4 oyuncuyu Rize'ye gönderdiği şeklinde yorumlandı.

4 OYUNCU GÖNDERİLECEK

Fenerbahçe'nin bonservisiyle vereceği oyuncuların U21 takımından olacağı belirtiliyor. Bu isimleri ise Rizespor Teknik Direktörü İsmail Kartal seçecek. Şu aşamada Tarık Çetin ve Mahsun Çapkan'ın bonservisiyle birlikte, Oğuz Kağan Güçtekin ve Berke Özer'in ise kiralık olarak önerildiği ifade ediliyor.

Fenerbahçe'nin transfere dahil ettiği oyuncular Rizespor'la görüşecek. Eğer herhangi bir oyuncu Karadeniz ekibiyle anlaşma sağlayamazsa, takas başka oyuncular üzerinden revize edilecek.

medat muriç fenerbahçe
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X