Rize'de Yavru Köpeği Dereye Atan Temizlik İşçisi Gözaltına Alındı

Rize’nin Kalkandere Belediyesi temizlik işçisinin yavru köpekleri dereye doğru atması sonrası Kaymakamlık ve Belediyeden ardı sıra açıklamalar geldi.

Rize'de Yavru Köpeği Dereye Atan Temizlik İşçisi Gözaltına Alındı
Rize'de Yavru Köpeği Dereye Atan Temizlik İşçisi Gözaltına Alındı Mustafa ÖZYANIK

Rize’nin Kalkandere Belediyesi temizlik işçisinin yavru köpekleri dereye doğru atması sonrası Kaymakamlık ve Belediyeden ardı sıra açıklamalar geldi.

Kalkandere Belediyesi temizlik işçisi S. Y. Adlı şahıs polis tarafından gözaltına alınarak 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu uyarınca yasal işlem başlatıldı.

KAYMAKAMLIK: “HUKUKİ VE İDARİ SORUŞTURMA SÜRECİ BAŞLATILDI”

Görüntüler internette yayılmasının ardından Kalkandere Kaymakamlığı’ndan yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada “Bugün ilçemizde geçtiği tespit edilen menfur hadiseye dair, Kaymakamlığımızca ilk elden bilgi alındığından itibaren, aynı gün saat 18.30'da ilgili kişi S.Y.'nin ifadesinin alınmasına müteakip, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu uyarınca hukuki süreç işletilmiştir. Ayrıca ilgili kişi hakkında idari soruşturma süreci de başlatılmıştır" denildi.

BELEDİYE BAŞKANI KENAN YILDIRIM ÖZÜR DİLEDİ

Kalkandere Belediye Başkanı Kenan Yıldırım ise sosyal medya hesabından özür dileyerek açıklamalarda bulundu. Her canlının yaşama hakkı olduğunu belirten Yıldırım “İnternete düşen bu üzücü olay için belediyemiz adına herkesten özür diliyorum. Her canlının yaşama hakkı vardır. Belediye personelimiz hakkında gerekli yasal işlem başlatılacaktır.” Dedi.

“YAPTIRIMLAR HIZLI BİR ŞEKİLDE YAPILACAKTIR”

Bu açıklamadan kısa bir süre sonra tekrar bir açıklama yapan Kalkandere Belediye Başkanı Kenan Yıldırım “Bugün ilçemizde yaşanan üzücü olayla ilgili yaptırımlar hızlı bir şekilde yapılacaktır. Güzide ilçemizde bu şekilde menfur olayları engellemek için gerekeni yapacağız. Hassasiyetiniz için bütün Kalkandere sakinlerine teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Kalkandere Belediyesi'nde çalışan temizlik görevlisi S.Y. sokakları süpürdüğü sırada yolda gezinen iki yavru köpeği fark etti. Yavru köpeklerin yanına yaklaşan işçi, elindeki süpürge ile köpeği faraşa sürükleyerek demir bariyerlerin üzerinden dereye fırlattı.

yavru köpeği dereye attı fırlattı rize kalkandere belediyesi temizlik işçisi görevlisi
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X