Rize'den Çağrı: Samsun-Sarp Demiryolunu Çok Önemsiyoruz

Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Kuyumcu: "Samsun-Sarp Demiryolunu Çok Önemsiyoruz"

Rize'den Çağrı: Samsun-Sarp Demiryolunu Çok Önemsiyoruz
Rize'den Çağrı: Samsun-Sarp Demiryolunu Çok Önemsiyoruz Mustafa ÖZYANIK

Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Kuyumcu, Samsun-Sarp Demiryolu projesinin bölge turizmi ve ticareti açısından çok önemli olduğunu ve bu yüzden çok önemsediklerini söyledi.

Ardeşen TSO Başkanı İsmail Kuyumcu, bölge turizmi ve ticaretinin gelişimi, değişimi ve yükselişi için ulaşım araçlarının önemine dikkat ederek, "Rize Artvin bölgesine hizmet edecek olan havaalanının 29 Ekim 2020'de açılması planlanmaktadır. bunu bölge halkı olarak birlik ve beraberlik içerisinde talep ederek, elde etmeyi başardık. Havaalanının konusu gündeme getirildiği dönemde herkesin ve her kesimin büyük desteğini almıştı.  Şimdi önümüzdeki en önemli konulardan birisi de Samsun-Sarp demiryolu projesi. Bu projenin de hayata geçmesi için elimizden geleni yapmalıyız. Hem havaalanı, hem de demiryolu ağıyla Doğu Karadeniz turizmi ve ticaretine sınıf atlatabiliriz. O açıdan aynı birlik ve beraberliği bu konu üzerinde de sağlamamız gerekmektedir." dedi.

Kuyumcu Ayrıca, Bölge Ticaret ve Sanayi Odaları ile Bu Konu Hakkında Önemli Enerji Harcadıklarını İfade Ederek, "Müşterek toplantılarımızda bu konuyu enine boyuna konuşuyor, birlik ve beraberlik içerisinde hareket ediyoruz." ifadelerini kullandı.

samsun sarp demiryolu ismail kuyumcu ardeşen ticaret ve sanayi odası başkanı
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X