AK Parti MYK Toplantısında Erdoğan - Yazıcı Gerginliği

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Genel Başkan Yardımcısı Rize Milletvekili Hayati Yazıcı arasında “Görevden Alma Gerginliği” yaşandı.

AK Parti MYK Toplantısında Erdoğan - Yazıcı Gerginliği
AK Parti MYK Toplantısında Erdoğan - Yazıcı Gerginliği Mustafa ÖZYANIK

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Genel Başkan Yardımcısı Rize Milletvekili Hayati Yazıcı arasında “Görevden Alma Gerginliği” yaşandı.

Gerginliğin adresi AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı. Gerginliği gündeme taşıyan isim ise Hürriyet Gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi.

Bugünkü yazısında AK Parti MYK toplantısında yaşanan gelişmeleri değinen Selvi, İstanbul BŞB. Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Ordu Valisi ile yaşadığı olayın yargıya taşınabileceği iddiasının Erdoğan ile Yazıcı’yı karşı karşıya getirdiğini iddia etti.

Seçim kampanyası sırasında bu konu üzerinde duran Cumhurbaşkanı Erdoğan “Yargının vereceği kararı ben şu anda bilemem ama yargının vereceği karar bu işte (İmamoğlu’nun) önünü kesebilir” demişti.

Erdoğan’ın benzer değerlendirmeyi MYK’da yaptığını söyleyen Hürriyet Gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın Erdoğan’ın bu söylemine karşı “Bu söylediğiniz hukuken doğru değil. Suçlu bulunsa dahi belediye başkanı görevden alınamaz, en fazla kınama cezası verilir” diye itiraz ettiğini söyledi. Bunun üzerine Erdoğan ile Yazıcı arasında bir gerginlik yaşanıyor.

Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdülkadir Selvi’nin bugünkü köşe yazısında ilgili bölümde şu ifadelere yer verildi…

HAYATİ YAZICI’NIN İTİRAZI

Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli değerlendirmeler yapmış. Erdoğan’ın değerlendirmesinde “Eski arkadaşlarımızın ihanetine uğradık. Sırtımızdan hançerlendik” şeklinde bir bakış açısı hâkimmiş. Cumhurbaşkanı bir ara Ordu Havalimanı’nda yaşanan VİP olayına değinmiş. Seçim kampanyası sırasında da bu konu üzerinde durmuş “Yargının vereceği kararı ben şu anda bilemem ama yargının vereceği karar bu işte (İmamoğlu’nun) önünü kesebilir” demişti.

Erdoğan benzer değerlendirmeyi MYK’da yapıyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ise “Bu söylediğiniz hukuken doğru değil. Suçlu bulunsa dahi belediye başkanı görevden alınamaz, en fazla kınama cezası verilir” diye itiraz ediyor. Bunun üzerine Erdoğan ile Yazıcı arasında bir gerginlik yaşanıyor.

 

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

recep tayyip erdoğan hayati yazıcı arasında görevden alma gerginliği ak parti myk hürriyet gazetesi albülkadir selvi
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X