Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nde Mezuniyet Coşkusu

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi 2018-2019 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nde Mezuniyet Coşkusu
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nde Mezuniyet Coşkusu Mustafa ÖZYANIK
Haberin galerisi için tıklayın!

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi 2018-2019 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı.

Yoğun programlarından dolayı törene katılamayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın telgraf mesajının okunmasının ardından tanıtım filmi gösterimi yapıldı.

Tanıtım filminin ardından Üniversite Halk Dansları Topluluğu Halkoyunları gösterisi gerçekleştirdi.

Üniversite 2018-2019 Akademik Yılı dönem birincisi Sağlık Yüksekokulu öğrencisi Özlem DEMİRCİ mezun öğrenciler adına konuşmasını yaptı.

Törende, Rektör Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN açılış konuşması gerçekleştirdi.

Rektör konuşmasına Üniversitenin 2018-2019 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni’ne katılanları selamlayarak başladı.

Henüz on üç yıllık bir üniversite olmamıza rağmen eğitim-öğretim ve araştırma geliştirme altyapısı, akademik kadro, eğitim kalitesi, kurumsallaşma gibi birçok alanda bizden çok daha önce kurulmuş olan üniversiteleri geride bırakarak önemli başarılar elde ettik” diyen Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, her geçen yıl, özellikle bilimsel yayın ve ar-ge noktasında sürekli yükselen bir grafik ortaya koyulduğunu belirterek sayılarla üniversiteyi anlattı: “Şu anda Üniversitemiz bünyesinde 14 Fakülte, 5 Yüksekokul, 6 Meslek Yüksekokulu, 3 Enstitü, 16 Uygulama ve Araştırma Merkezi ve 132 farklı diploma programı bulunmaktadır. Bu akademik birimlerde 482’si öğretim üyesi olmak üzere toplamda 1133 öğretim elemanı ve 753 idari personel görev yapmakta, 464 tanesi dünyanın farklı ülkelerinden gelen uluslararası öğrenciler olmak üzere yaklaşık 19.000 öğrenci eğitim-öğretim görmektedir.”

Rektör konuşmasının devamında Üniversitenin akademik performans ve başarı sıralamaları, bilimsel projeleri, akademik faaliyetleri, tamamlanan ve yapımı devam eden alt yapı projelerinden bahsetti.

Rektör Karaman’ın konuşmasının ardından Rize Valisi Kemal ÇEBER protokol konuşması gerçekleştirdi.

Konuşmaların ardından Üniversiteyi birincilikte bitiren Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü öğrencisi Özlem DEMİRCİ’ye, Rize Valisi Kemal ÇEBER ve Rektör Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN hediye takdim etti ve öğrencimiz başarısının göstergesi olan mezuniyet kütüğüne ismini çaktı.

Fakülte ve yüksekokul bazında dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından RTEÜ Geliştirme Vakfı’nın katkılarıyla alınan ödüllerin takdim edildiği törende gurur ve heyecan bir arada yaşandı. Öğrenciler mezuniyetlerini keplerini havaya fırlatarak kutladı.

Törene, Rize Valisi Kemal ÇEBER, Rize Belediye Başkanı Rahmi METİN, Rize Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal SEKÜCÜ, Rize Adalet Komisyonu Başkanı Özkan TAVUZ, Giresun Üniversitesi Rektör V. Yılmaz CAN, Avrasya Üniversitesi Rektörü Kenan İNAN, Vali Yardımcıları Ahmet DALKIRAN, Abdullah ŞEN, Rize İl Emniyet Müdürü Nurettin GÖKDUMAN, Rize İl Jandarma Komutanı Albay Hakan DEDEBAĞI, Rize İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim TÜRÜT, RTEÜ Geliştirme Vakfı Üyeleri, il müdürleri, STK temsilcileri, Üniversitemiz yöneticileri, dekanlar,  akademik ve idari personel, veliler, öğrenciler ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

recep tayyip erdoğan üniversitesi mezuniyet coşkusu
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X