Kitap Tutkunları Herkesi Bu Etkinliğe Davet Ediyor

Ardeşen’de bir grup kadın tarafından başlatılan etkinlik amacına gittikçe ulaşıyor.

Kitap Tutkunları Herkesi Bu Etkinliğe Davet Ediyor
Kitap Tutkunları Herkesi Bu Etkinliğe Davet Ediyor Mustafa ÖZYANIK

Ardeşen’de bir grup kadın tarafından başlatılan etkinlik amacına gittikçe ulaşıyor.

Rize’nin Ardeşen ilçesinde kadınlar tarafından oluşturulan kulüp tarafından farkındalık yaratılıyor. Öyle ki bu farkındalık sayesinde gencinden yaşlısına her kesimden insana hitap edilecek. En azından umut öyle. Umudu yeşertecek olan da vatandaşların ilgisi.

Ülkemizde az olan alışkanlık Ardeşen Kitap Kulübü sayesinde bir nebze de olsa artırılmak isteniyor. Kitap okuma alışkanlığının artırılması amacıyla kurulan Ardeşen Kitap Kulübü etkinliklerine start verdi.

Etkinliklerle ilgili www.sondakikarize.com'a özel açıklamalarda bulunan CHP Ardeşen Kadın Kolları Başkanı ve Ardeşen Belediye Meclis üyesi Suzan Taşkın Önal, Birsen Güven arkadaşımızla başlattıkları projede amaçlarının kitap okumanın faydalarını anlatmak, yaşamak ve yaşattırmak olduğunu söyledi.

Önal, açıklamasında “Okuduğumuz kitapların tartışmasını yorumlarını Ardeşen’de farklı mekanlarda yapıyoruz. Belirlediğimiz yazarın kitabını okuyoruz ve sonrasında  belirlediğimiz gün, mekan ve saatte okuyoruz okuduklarımızı paylaşıyoruz. Paylaşımlarımızdan ve edindiğimiz fikirlerden hayatımız hem renk katıyoruz hem de kitap okumanın engin dünyasında kendimize yer buluyoruz.” Dedi.

Suzan Taşkın Önal ifadelerine şöyle devam etti: “Etkinliğimize herkes katılabilir. Bizlerle irtibata geçecek olan herkes bizleri okumamız gereken kitabı da belirtebilir. Fikir alışverişlerimizi yaparak okunması istenen kitapları paylaşılarak etkinliğimize katılabilirler. 18 Haziran’dan saat 16:00’da Ardeşen Atatürkçü Düşünce Derneği’nde Recep Memişoğlu’nun Kivamini Tutturamaduk adlı kitabını yorumlayıp tartışacağız. Kitabın yazarı Recep Memişoğlu da bizlerle olacak. Bu kitap 1980 öncesi devrimci gençlerin vermiş olduğu mücadeleyi anlatıyor.”

Haber: Mustafa ÖZYANIK

rize ardeşen kitap kulübü suzan taşkın önal birsen güven
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X