Ardeşen Belediyesi’nden Farkındalık Yaratacak Uygulama

Rize’de “Çöpe Atma Geri Dönüşüme Kazandır” sloganıyla hareket edilerek başlatılan proje farkındalık yaratıyor.

Ardeşen Belediyesi’nden Farkındalık Yaratacak Uygulama
Ardeşen Belediyesi’nden Farkındalık Yaratacak Uygulama Mustafa ÖZYANIK

Rize’de “Çöpe Atma Geri Dönüşüme Kazandır” sloganıyla hareket edilerek başlatılan proje farkındalık yaratıyor.

Rize’nin Ardeşen ilçesinde başlatılan uygulama ile kullanılmayan eşyalar ihtiyaç sahiplerine veriliyor.

Ardeşen Belediyesi şehrin belirli noktalara yerleştirdiği “Eşya Kumbaraları” ile vatandaşların kullanmayıp atıl gördüğü ayakkabı, çanta ve giysileri ihtiyaç sahiplerine verilmesini sağlıyor.

Öte yandan Sıfır Atık Projesi kapsamında elektrik ve elektronik atıkları toplamak için TUBİSİAD ile anlaşma yapıldı. Atık yağların da belli günlerde bizzat Ardeşen Belediyesi ekiplerince toplanarak ilgili firmaya teslim edilecek.

Tüm yurt genelinde başlatılan sıfır atık projesi için Ardeşen Belediyesi her atık çöp değildir diyerek çevre kirliliğini en aza indirme adına bir dizi yeni uygulamayı hayata geçirdi. Bunlardan biri de tekstil eşyalarını toplamak için kurulan geri dönüşüm eşya kumbaraları.

Her atık çöp değildir deyip çöp olayını en aza indirme amaçlı ambalaj, kağıt, plastik, cam ve metal gibi atıkları sözleşmesi olan Atmaca Geri Dönüşüm Firmasına atık pilleri ise Belediye kendi ve TAB derneğinin ortaklaşa çalışması ile toplanıyor.

Eşya Kumbarasına giysi, çanta, ayakkabı, havlu, yatak örtüsü ve battaniye atılabilecek iken; oyuncak, halı, bebek arabası, metal ve mobilya ürünleri atılmayacak.

eşya kumbarası sıfır atık projes rize ardeşen belediyesi
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X