Rize - Trabzon Gerilimini Tırmandıran Çirkin Manşet

Trabzon merkezli yayın yapan Karadeniz Gazetesi’nin bugünkü manşeti Rize-Trabzon arasındaki gerilimi tırmandırdı.

Rize - Trabzon Gerilimini Tırmandıran Çirkin Manşet
Rize - Trabzon Gerilimini Tırmandıran Çirkin Manşet Mustafa ÖZYANIK

Trabzon merkezli yayın yapan Karadeniz Gazetesi’nin bugünkü manşeti Rize-Trabzon arasındaki gerilimi tırmandırdı.

Çaykur Rizespor – Trabzonspor maçının ardından Karadeniz Gazetesi bugünkü sayısında manşetten “ÖP ABİNİN ALİNİ” manşetini attı.

Spor Toto Süper Ligi’nin son haftasında deplasmanda Çaykur Rizespor’u 3-2 mağlup eden Trabzonspor ligi 3. Sırada tamamlayarak Avrupa Ligi’ne gitme hakkı kazandı.

Var olan ve iki yıl önce Çaykur Rizespor’un son hafta küme düşmesi ile ilgili tırmanan Rize-Trabzon arasındaki gerilimi tırmandıran bazı kesimler yine yaptı yapacağını.

Trabzon merkezli yayın yapan Karadeniz Gazetesi 25 Mayıs Cumartesi günü çıkan sayısında maça ilişkin çarpıcı ve bir o kadar da haddini aşan manşet attı.

Çaykur Rizespor camiasını, kulübünü ve taraftarını küçümseyen Karadeniz Gazetesi Trabzonspor’un galibiyetini “ÖP ABİNİN ELİNİ” yazısıyla manşetine taşıdı.

Karadeniz Gazetesi’nin bu saygısızca davranışı başta Rize olmak üzere spor camiasında tepkiyle karşılandı.

Öte yandan bazı taraftarlar Rize’de ki gazete bayilerine giderek bundan böyle bu gazetenin Rize’de satılmaması yönünde uyarılarda bulundukları öğrenildi.

Sporun kardeşlik ruhuna yakışmayan bu davranışı www.sondakikarize.com olarak kınarken, Karadeniz’in iki komşu ve kardeş ili arasında oluşabilecek her türlü olumsuzluğun karşısında olacağımızı belirtmek istiyoruz.

karadeniz gazetesi çaykur rizespor trabzonspor çirkin haddini aşan manşet
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X