Ardeşenli Emir Şeremet’e İkinci Kez İlik Nakli Yapıldı

Lösemi teşhisi koyulan Rize Ardeşenli Emir Şeremet’e ikinci kez ilik nakli yapıldı.

Ardeşenli Emir Şeremet’e İkinci Kez İlik Nakli Yapıldı
Ardeşenli Emir Şeremet’e İkinci Kez İlik Nakli Yapıldı Mustafa ÖZYANIK

Lösemi teşhisi koyulan Rize Ardeşenli Emir Şeremet’e ikinci kez ilik nakli yapıldı.

Bir aylık süre içerisinde yapılacak kontroller sonucunda iliğin tutup tutmadığı, vücuda uyum sağlayıp sağlamadığı belli olacak.

Rize’nin Ardeşen ilçesinde lösemi teşhisi koyulduktan sonra bir süre Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde tedavi gören 7 yaşındaki Emir Şeremet için sosyal medyada başlatılan kampanya çerçevesinde kök hücre ve kan bağışı kampanyası başlatılmıştı.

Ardeşen’de yapılan kök hücre ve kan bağışı kampanyası sonucunda aranılan ilik bulunmuştu. Bu çerçevede Samsun’da tedavisi süren Emir’e ikinci kez ilik nakli yapıldı.

Samsun’da özel bir hastanede yapılan nakil sonucunun bir ay içerisinde sonuç vereceği tahmin ediliyor. Buna göre, Bir aylık süre içerisinde yapılacak kontroller sonucunda iliğin tutup tutmadığı, vücuda uyum sağlayıp sağlamadığı belli olacak.

İkinci nakil sonrası Şeremet Ailesi bir mesaj yayınladı. Mesajda şu ifadelere yer verildi: “Bizi merak eden tüm sevdiklerimize, Emirimiz, güzel oğlumuz 2. defa ilik nakli oldu. Çok zor ve sancılı geçen 6 aylık hazırlık aşamasından sonra dün gece saat 22.00'da ikinci kez ilik nakledildi. Çok zor günler bekliyor bizi biliyoruz; ama inanıyoruz Allah’ın mucizelerine. İliğin vücuda uyum sağlama sürecine girdik. İnşallah Allah’ın izniyle bu sefer ilik bizi terk etmeyecek ve yavrum eski sağlığına kavuşacak. Hep söylediği okuluna, parklarına dönecek. Çocukluğunu yaşama şansı olacak. Başta kardeşim, dostum, velim Arzu olmak üzere hepiniz varlığınızla, dualarınızla güç verdiniz bize. Bu kez daha çok dua istiyorum hepinizden. Allah’ım Emir’imize ve tüm hasta çocuklarımıza şafi ismiyle şifa versin. Allah hepinizden razı olsun.”

Haber: www.sondakikarize.com

emir şeremet lösem hastası kök hücre donör ilik nakli
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
Mehmet Yazıcı     2019-05-17 Allah size yardımcı olsun dualarımız tüm evlatlarımız ve sizin oğlunuz için Allah şifasını verir inşallah
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X