Ekrem İmamoğlu'na Bağış Kampanyasına Rize'den Destek

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'na destek amacıyla başlatılan bağış kampanyasına Fındıklı'dan katkı geldi.

Ekrem İmamoğlu'na Bağış Kampanyasına Rize'den Destek
Ekrem İmamoğlu'na Bağış Kampanyasına Rize'den Destek Mustafa ÖZYANIK

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'na destek amacıyla başlatılan bağış kampanyasına Fındıklı'dan katkı geldi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından, sandık kurulu ve sandık görevlilerinin usulsüz olarak görev alması gerekçe gösterilerek  iptal edilen ve 23 Haziran'da yenilenecek olan İstanbul seçimleri için Türkiye genelinde olduğu gibi Fındıklı'dan Ekrem İmamoğlu'na destek verildi.

Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu ve CHP ilçe yöneticileri tarafından Saim'in Yeri Kafede destek için toplanılacağı duyurusu yapıldı.

Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, CHP İl Başkanı Saltuk Deniz, CHP Fındıklı İlçe Başkanı Kadirhan Kadıoğlu, belediye meclis üyeleri, CHP Fındıklı ilçe yöneticileri ve vatandaşlar destek kampanyasına katıldı.

Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, YSK'nın İstanbul seçimlerini iptal etmesi kamuoyunda büyük bir yankı uyandırdığını ifade ederek, halkın iradesine darbe yapıldığını söyledi.

Bu durumun demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçtiğini belirten Çervatoğlu,  “Ne olduğunu bilmiyoruz; ama bir şeyler oldu diyerek, gerekçesiz ve adaletsiz bir şekilde iptal ettiler. Aynı zarftan çıkan 4 pusuladan 3’üne geçerli, 1’ine geçersiz dediler. Aynı oyları sayan sandık kurulunun oluşumunda sadece Büyükşehir seçimleri için usulsüz dediler. Neticesinde 23 Haziran'da yenilenecek olan İstanbul seçimleri için Ekrem İmamoğlu'na destek vererek 'Her şey çok güzel olacak' diyoruz" dedi.

Kaynak: Fındıklı Haber

ekrem imamoğlu bağış kampanyası rize fındıklı destek
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X