Ardeşen Halk Eğitim Merkezi Yılsonu Sergisi Açıldı

Ardeşen H.E.M. Yine Çok Konuşulacak... Ardeşen'de Muhteşem Açılış...

Ardeşen Halk Eğitim Merkezi Yılsonu Sergisi Açıldı
Ardeşen Halk Eğitim Merkezi Yılsonu Sergisi Açıldı Mustafa ÖZYANIK
Haberin galerisi için tıklayın!

Ardeşen Halk Eğitim Merkezi bünyesinde 2018 - 2019 eğitim öğretim yılı içerisinde açılan kurslarda usta öğreticiler eşliğinde kursiyerlerin el emeği göz nuru ürettikleri ürünlerin sergilendiği yılsonu sergisi muhteşem bir programla ziyaretçilerin beğenisine açıldı.

Ardeşen Halk Eğitim Merkezimizi 2018 - 2019 eğitim öğretim yılının yılsonu sergisinin açılışı belediye çok amaçlı salonunda yapıldı.

Aşılış Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı, programda günün anlam ve önemine ilişkin ilk konuşmayı Ardeşen HEM. Müdürü Ertan Berberoğlu yaptı.

Protokol konuşmalarını sırasıyla Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya ve Ardeşen İlçe Kaymakamı Emrah Yılmaz birer konuşma yaptı. 

Açılışa Ardeşen Kaymakamı Emrah Yılmaz, Fındıklı Kaymakamı Vedat Yılmaz, Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mustafa Çiçek, Ardeşen Belediye Eski Başkanı Hakan Gültekin, siyasi parti ilçe başkanları, il genel ve belediye meclis üyeleri, oda başkanları, daire amirleri, okul müdürleri, usta öğreticiler, kursiyerler ve davetliler katıldı.

Kurdele kesiminin ardından, yıl boyunca Ardeşen Halk Eğitim Merkezinin açtığı kurslara devam ederek yaptıkları el emeği işlemeler, el zanaatı, tel kırma, ahşap boyama, hasır işleme, boyama, süsleme, el nakışları, feritiko, gümüş işlemeciliği, giyim, yemek, kuaför ve benzeri birçok kursun standlar gezildi.

Bu yıl Ardeşen Halk Eğitimi Bünyesinde 328 kurs açılmış ve bu kurslarda 108 usta öğretici 5200 kursiyere eğitim ve öğretim verildi.

Muhteşem bir sergiye ev sahipliği yapan Ardeşen Halk Eğitimi Merkezi sergisi Ardeşen Belediyesi çok amaçlı salonda üç gün boyunca ziyaretçilere açık kalacak.

ardeşen halk eğitim merkezi 2018-2019 eğitimöğretim yılı yılsonu yıl sonu sergisi açıldı ertan berberoğlu
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X