CHP'li Arhavi Belediyesi Ömer Halisdemir'in Resmini Kaldırttı

Arhavi Belediyesi’ni 31 Mart yerel seçim sonuçlarına göre AK Parti’den devralan CHP’den çok tartışılacak bir hareket.

CHP'li Arhavi Belediyesi Ömer Halisdemir'in Resmini Kaldırttı
CHP'li Arhavi Belediyesi Ömer Halisdemir'in Resmini Kaldırttı Mustafa ÖZYANIK

Arhavi Belediyesi’ni 31 Mart yerel seçim sonuçlarına göre AK Parti’den devralan CHP’den çok tartışılacak bir hareket.

Arhavi Belediyesi girişindeki 15 Temmuz Demokrasi köşesinde bulunan Şehit Ömer Halisdemir’in resmi indirildi.

31 Mart yerel seçim sonuçlarına göre Arhavi Belediyesi’ni kazanarak AK Partili Coşkun Hekimoğlu’ndan devralan CHP’li Vasfi Kurdoğlu belediye girişinde bulunan 15 Temmuz Demokrasi köşesinde bulunan Şehit Ömer Halisdemir’in resmini kaldırtarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün resmini koydurttu.

CHP’li Arhavi Belediyesi’nin bu davranışı tepkilere neden oldu. Tepkilerin en serti AK Parti’den geldi.

AK Parti Arhavi İlçe Başkanı Ufuk Yıldız yaptığı yazılı açıklamada çok sert ifadeler kullandı. Yıldız “30 kurşun yedi ölmedi. Meğer 51 kurşun gerekliymiş şehadet şerbetini içmesi için.” Dedi.

 “RECEP TAYYİP ERDOĞAN NEFRETİ SİZE BUNU YAPTIRDI”

Yapılan bu hareketin Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olan nefretin sonucu olduğunu ifade eden AK Parti Arhavi İlçe Başkanı Ufuk Yıldız “Arhavi belediyesinin girişindeki 15 Temmuz Demokrasi köşesinden indirmişler resmini şehidim. Görüyoruz ki aynı yere Mustafa Kemal ATATÜRK’ün resmi asılmış. Başımızın üstünde yeri var. Fakat şeytan ayrıntıda gizlidir. ERDOĞAN nefreti size bunu yaptırdı iyi biliyorum.” Şeklinde konuştu.

 “2009’DA REZİL VAZİYETTE HARFLERİ DÖKÜLMEKTE OLAN GENÇLİĞE HİTABEYİ VE İSTİKLAL MARŞINI YENİDEN YAPARAK YERİNE ASTIK”

2009’da belediyeyi devraldıklarında yapmaları gerekeni yaptıklarını ifade eden Yıldız “Atatürk’ün resmini tek başına daha görkemli bir şekilde daha güzel bir yere asabilecek iken tahammülsüzlüğünüz size bunu yaptırdı. Beklenen buydu zaten. Size lafım yok. Benim lafım ‘Ben Tayyipçiyim ama’cılara. Varsa vicdanınız, vicdanınıza hesap verirsiniz. O belediyeyi 2009’da teslim aldığımızda rezil vaziyette harfleri dökülmekten okunamayan Atatürk’ün Gençliğe hitabesi ve İstiklal marşı vardı ve en güzeli ile yeniden yapılarak yerine asılmıştı.” Açıklamasında bulundu.

 “ŞİMDİ SIRA GELDİ MAKAM ODASINA”

AK Parti Arhavi İlçe Başkanı Ufuk Yıldız açıklamasın sonunda “Orada da Cumhurbaşkanımızın resmi duruyor. Varsa niyetiniz söyleyin. Usulca gelip teslim alalım. Daha güzelini zamanı geldiğinde asacağız.” İfadelerini kullandı.

Haber: www.sondakikarize.com

şehit ömer halisdemir artvin arhavi resmi indirildi belediye girişi 15 temmuz demokrasi köşesi
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X