Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Kızılcahamam Kampında Konuştu

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam kampında önemli açıklamalarda bulundu.

Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Kızılcahamam Kampında Konuştu
Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Kızılcahamam Kampında Konuştu Mustafa ÖZYANIK

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam kampında önemli açıklamalarda bulundu.

31 Mart yerel seçimleri sonucunda değimin olacağına dair işaretler veren Erdoğan “Hangi il, hangi ilçede neler olduğunu biliyoruz. Gün ola harman ola. Zamanı geldiğinde bizler bu teşkilatın geleceği içerisinde hesabı sormasını biliriz.” Dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 28. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na katıldı.

Kızılcahamam’da gerçekleştirilen toplantının açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda bu yıl yerel seçimlere yönelik değerlendirmeler yapacaklarını belirterek 31 Mart seçimlerinde belediye başkanlığına seçilen başkanları tebrik etti.

Konuşmasında 31 Mart yerel seçim sonuçlarına değinen Erdoğan, teşkilatın geleceği içerisinde hesabı sormasını bileceklerini kaydederek “Bilesiniz ki, bu teşkilat sadece Ankara'da kabuğuna çekilmiş bir teşkilat değildir. Hangi il, hangi ilçede neler olduğunu biliyoruz. Gün ola harman ola. Zamanı geldiğinde bizler bu teşkilatın geleceği içerisinde hesabı sormasını biliriz. Bunları sırtımızda taşıyacak değiliz. Bu parti bir davadır. Bu davaya gönül verenlerin kendilerini sıkı tutması gerekir. Biz bu yola böyle çıktık, böyle yürüyeceğiz.” İfadelerini kullandı.

RİZE SEÇİM SONUÇLARINI RECEP TAYYİP ERDOĞAN NASIL DEĞERLENDİRECEK? RİZE’DE DEĞİŞİM OLACAK MI?

31 Mart yerel seçim sonuçlarına bakıldığı zaman Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın baba ocağı Rize’de AK Parti merkezde seçimi kazansa da daha önce kendisinde bulunan 4 ilçeyi kaptırdı.

Fındıklı Belediye Başkanlığı’nı CHP’ye, İkizdere, Derepazarı ve Çayeli Belediye Başkanlığı’nı MHP’ye kaptıran AK Parti, Rize’de hiç de istemediği sonuçları aldı. Bu durum elbette ki Recep Tayyip Erdoğan'ı düşündürüyor.

Kaybedilen ilçeler arasında olan Çayeli, AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın memleketi.

Öte yandan AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı, Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı ve teşkilatın Karadeniz Bölgesi Başkanlığı görevini yürütüyor.

ak parti rize 31 mart seçim sonuçları recep tayyip erdoğan kızılcahamam kampı
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X