23 Nisan Ardeşen'de Düzenlenen Törenlerle Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Rize'nin Ardeşen ilçesinde kutlandı.

23 Nisan Ardeşen'de Düzenlenen Törenlerle Kutlandı
23 Nisan Ardeşen'de Düzenlenen Törenlerle Kutlandı Mustafa ÖZYANIK
Haberin galerisi için tıklayın!

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk ve Dünya Çocuklarına armağan ettiği, Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı, milli hakimiyet esaslarının hâkim kılındığı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bütün yurtta olduğu gibi Rize'nin Ardeşen ilçesinde de bir dizi etkinlik ve törenle kutlandı.

Ardeşen Kaymakamlık tören alanında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ait çelengin İlçe Müdürü Ali Reşat Yazar tarafından sunulmasıyla başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam etti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle ilçede Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, İlçe Jandarma, İlçe Emniyet ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine ziyaretler gerçekleştirilerek, öğrenciler bu makamları temsili olarak idarecilerden devraldı.

İlçe Kaymakamlık makamına Merkez Fatih İlkokulu öğrencisi, İlçe Belediye Başkanlığı Makamına Gazi Mustafa Kemal İlkokulu öğrencisi, İlçe Jandarma Komutanlığına Işıklı 60. Yıl İlkokulu öğrencisi, İlçe Emniyet Müdürlüğü Makamına İMKB İlkokulu öğrencisi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne de Cumhuriyet İlkokulu öğrencisi temsili olarak vekâlet etti.

Mesut Karaoğlu İlkokulu öğretmen ve öğrencilerin ev sahipliğini yaptığı kutlama töreni okul bahçesinde saat 10.00da Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemine binaen 4/B Sınıfı öğrencisi Fatma Yağcı bir konuşma yaptı.

Programda şiirler okundu. Koro, dans, müzikli kareografi gösterilerinin sunumunun ardından çeşitli yarışmalar ve halk oyunları gösterisi yapıldı.

Kutlama programına Kaymakam Emrah Yılmaz, Belediye Başkanı Avni Kahya, Pazar Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Emre Bayram, Emniyet Müdürü Kerem Güvener, Jandarma Komutan Vekili Cemal Geyik, Milli Eğitim Müdürü Ali Reşat Yazar, daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle hafta boyunca; İlçe Milli Eğitim ve İlçe Spor Müdürlüğünce yapılan çeşitli yarışmalarda derece alan öğrencilere protokol tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi.

23 nisan rize ardeşen tören
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X