Artık Allah Rızası İçin Çaykur'dan Elinizi Ayağınızı Çekin..!

Seçim süreçlerinde genellikle Çaykur hep gündeme gelir ve birde çay sezonu başlayınca.

Artık Allah Rızası İçin Çaykur'dan Elinizi Ayağınızı Çekin..!
Artık Allah Rızası İçin Çaykur'dan Elinizi Ayağınızı Çekin..! Mustafa ÖZYANIK

Seçim süreçlerinde genellikle Çaykur hep gündeme gelir ve birde çay sezonu başlayınca.

Her kurum veya STK başkanları hep çayla ilgili bir şeyler isterler. Ama bu hep lafta kalıyor!

Kimse gerisini getirmiyor. Bu zamana kadar birçok STK veya kurumlar Çaykur'un sırtından geçindi ve Çaykur'a zarar vermekten başka birsey yapmadı. Son günlerde görüyoruz herkesin dilinde çay ve gübre. 

Peki ne oldu? Ne değişti? Hiçbir sey!

Sürekli sendika veya STK'lar arasında Çaykur toplantılar. Gerçek eleştiriliyor. Peki sonuç? Elde hiçbir sey yok!

Onun için kimse STK'ya yalakalık için ben Çaykur'un yanındayım, şunu yazdım, bunu söyledim diye söylemlerde bulumasın! Kaymağı yiyen STK'lardan hiç duyduk mu?" Çaykur çayını alalım sahip çıkalım bu bizim tek geçim kaynağımız." Asla.  Bizler sahipsiz bırakmayalım.  Seçim süreçlerinde vatandaş sokaklarda gezen yetkililere gübreyi çayı sordu. Sorular hep cevapsız kaldı. Vatandaş cevap alamadı. Ama görünen o ki durumlar hiç de iyi değil ! Bizlerde üretici olarak çayımıza ekmeğimize sahip çıkacağız.

Bunu özellikle söylüyorum. Çaykur'un şuandaki tek kalma sebebi Sn Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dır. Allah razı olsun. Tüm olumsuzluklara rağmen asla sahipsiz bırakmadı. Çaykur'u bu gerçekten böyle sendika ve Çaykur'la tamamen iç içe olanların ağzından hiç duyduk mu?" çayına sahip çık ekmeğine sahip çık bir olalım nasıl daha başarılı olalım" yolunu kimse aradımı? Hayır!

Rize'de veya birçok illerde yapılan organizasyonlarda hep Çaykur var. Peki, sizler Çaykur'a zarar vermekten başka ne yaptınız? Hep kendinizi düşündünüz. Sonuç olarak zaten ortada Çaykur'un durumu.

Artık Allah rızası için Çaykur'dan elinizi ayağınızı çekin. Rizeli gerekeni yapar. İyi olacak şöyle böyle deyip artık üreticinin gözünü daha boyamayın. Ne yapılması gerekiyorsa bir olup üreticileri de yanınıza alıp Bakan Vekil kurum yetkileri bir araya gelip iyi faydalı olanları masaya yatırıp yola devam edilsin. Bu binlerce kişinin ekmek kapısı. Bunun vebali çoktur. Kimin ne olduğu ne amaçla oralarda olduğu açık ve nettir.

Artık çayımıza sahip çıkalım. Ne gerekiyorsa onu yapalım. Organik çay neyse vatandaşı bilinçlendirelim. Detayı iyice anlatıp çoğunluğu sağlayıp ona geçelim. Yararlı ne varsa onu yapalım.  Çay cüzdanlarından bu kadar kesilen paralar nereye gidiyor? Bu paraları alan kişiler Çaykur için veya üretici için ne yaptılar? Bilinçli hiçbir şey yapmadılar. Hep aldılar, hep aldılar. Artık durumun ciddiyetine her üreticinin varması lazım. Sahip çıkması lazım. Sonra pişmanlık hiç fayda etmeyecek.

Anadolu Kültür Eğitim Spor Yardımlaşma Derneği (AKAS-DER) Genel Başkanı Hasan Kansızoğlu 

çay çaykur sahip çıkalım hasan kansızoğlu akas-der anadolu kültür eğitim spor yardımlaşma derneği genel başkanı
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X