CHP Rize İl Bşk. Ardeşen Örneği Vererek Tartışmalara Katıldı

Türkiye gündemine oturan İstanbul BŞB. Başkanlığı seçimine ilişkin CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz’den açıklama geldi.

CHP Rize İl Bşk. Ardeşen Örneği Vererek Tartışmalara Katıldı
CHP Rize İl Bşk. Ardeşen Örneği Vererek Tartışmalara Katıldı Mustafa ÖZYANIK

Türkiye gündemine oturan İstanbul BŞB. Başkanlığı seçimine ilişkin CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz’den açıklama geldi. Deniz, açıklamasında yapılan itirazlara ilişkin Ardeşen ilçesinde 2009 yılında yapılan seçimi hatırlattı.

31 Mart yerel seçim sonuçlarının en tartışılan ili İstanbul… Kesin olmayan sonuçlara göre CHP Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu seçimden zaferle ayrıldı. Ancak seçim sonuçlarına AK Parti’den itirazlar geldi. İtirazlar çerçevesinde birçok ilçede sayımlar devam ediyor.

Bu süreçte hem AK Parti hem de CHP cephesinde açıklamalar geliyor.

Konuya ilişkin bir değerlendirme de Rize’den geldi CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, 2009 yılında Ardeşen ilçesinde yapılan yerel seçim sonuçlarına atıfta bulunarak açıklamalarda bulundu.

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz “İstanbul'da geçersiz hikayesi diyerek sandıkları yeniden sayanlar, evlere gidip seçmen kontrolleri yapanlar; 2009 yılındaki Ardeşen Belediye seçimlerinde ki geçersiz oyları da saysınlar bir zahmet. Seçimi 220 oyla AKP kazanmış, geçersiz oyların sayısı ise 417. İtirazlara ise, sandıkta yapılmayan itirazlar geçersizdir denilmiştir. Hani hatırlatma olsun diye. Ha bu arada 1994 seçimlerini de unutmayalım...”

CHP Rize İl Başkanı hatırlatma yaptığı 2009 yerel seçimlerinde AK Parti adayı Mümtaz Sinan 6 Bin 473, Anavatan Partisi adayı Temel Eryılmaz ise 6 Bin 253 oy almıştı.

Haber: Mustafa ÖZYANIK -  www.sondakikarize.com

chp rize saltuk deniz
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
Kerem     2019-04-08 Gündeme gelmek çok çok uğraşıyor. Ardeşen’in 2009 seçimini örnek vereceğine. Bugün 50 yerde benzer örnek var onu versene. Seni nasıl başkan yapıyorlar anlam veremiyorum. Zararsın hep
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X