Artvin'de CHP'den AK Parti'ye Nakavt

Bayraktutan: “Tüm Hemşerime En Samimi Duygularımla Teşekkür Ediyorum”

Artvin'de CHP'den AK Parti'ye Nakavt
Artvin'de CHP'den AK Parti'ye Nakavt Mustafa ÖZYANIK

Artvin’de Emanetleri Geri Alan İsim Uğur Bayraktutan. 31 Mart Yerel seçimlerinde Artvin’de CHP’nin muhteşem yükselişinde de onun imzası var.

31Mart Yerel seçimlerinde Artvin’de CHP’nin muhteşem geri dönüşü tüm Türkiye’de gündem yarattı. Görsel ve yazılı basında da Artvin İl Merkezi dahil 8 Merkezde kazanılan başarının arkasındaki isim olarak CHP YDK Başkanı ve Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan konuşuluyor.

Artvin’de yerel seçim takviminin açıklanması ile başlayan yoğun çalışma temposu içinde en yorulan isimlerin başında da Bayraktutan geliyordu. Partinin Merkez yoklaması ile aday belirleme kararı alması zorlu sürecin başlangıcı olarak gözüktü.

Bir önceki seçimde yaşanan başarısızlığın telafi edilmesi gerektiğinin bilincinde olan Bayraktutan İl ve İlçe örgütleri ile ince eleyip sık dokuyan bir süreç içine girdi. Değişik araştırma şirketleri ile yaptırdığı anketlerle CHP’nin İl Genelinde yükselişini gören Bayraktutan CHP Genel Merkezinde oluşturulan seçim Koordinasyon merkezi ile de önerilerini paylaşıyor ve en sağlıklı bir kararın çıkması için çaba gösteriyordu. Bu sürçte özellikle Bayraktutan’ı yoran ilçe Hopa olmuştu. 8 aday çıkmış ve kararın en sağlıklı şekilde verilmesi gerekiyordu. Başarısızlığın faturasının da kendisine kesileceğini bilmesine rağmen Taner Ekmekçi isminin aday olarak çıkmasını sağlamayı başarmıştı.

Adayların belli olması ardından Danışmanı Tolga Özçakmak’ı da yanına alarak Artvin’in yolunu tutan Bayraktutan deyim yerinde ise 30 Mart akşamıma kadar tüm ilçeleri ziyaret etmiş ve bazılarına da 2-3 defa gitmişti. Şavşat-Ardanuç, Borçka ve Arhavi’de dengeleri parti lehine çevirmek için her çalışmanın içinde oldu. Artvin Merkez rahattı. Hopa’yı oluşturulan sol ittifaka güvenerek en son güne bırakmıştı. 30 Mart Cuma günü Hopa Festival alanında yaptığı tarihi konuşma ilçede seçimin kazanılmasında çok önemli rol oynadı ve 31Mart akşamı Hopa’da emanetin geri alınmasına önemli katkı sundu.

Bayraktutan; “Artvin’de önceki dönem çok hiçte beklemediğimiz bir sonuç çıkmıştı sandıktan. Bu sonucu içime sindiremedim. 5 yılda emanetleri nasıl geri alabilirimin düşüncesi içinde geçti. Her olasılık, her isim üzerinde çok nabız yoklayıp düşündük. Sonuçta ortaya çıkan yol haritamızın sonunda muhteşem bir geri dönüş yaşadık. Artvin-Arhavi-Borçka–Şavşat ve Hopa’yı geri almayı başardık. Elimizdeki Kemalpaşa ve Ardanuç ’uda zafer ile taçlandırdık. Bu büyük başarı da en büyük rol İl Başkanım Ahmet Biber başta olmak üzere gecelerini gündüz katarak çalışan İlçe Başkanlarım ve parti yöneticilerim oldu. Hepsine ayrı ayrı en samimi duygularımla teşekkür ediyor, alınlarından öpüyorum. Seçim sürecine katkı sunan tüm partili dostlarıma, yurtseverlere, devrimcilere ve tavrını halktan yana koyan tüm hemşerime en samimi duygularımla teşekkür ediyorum. Biz birlikte el ele vererek çalıştık. Martin sonunda Bahar’ Artvin’e birlikte getirdik, şimdi sıra dertlere derman olmaya geldi. Tüm Belediye Başkanlarımın omuzlarında ne kadar ağır bir yükle çalışmaya başlayacaklarını biliyorum. Ama zor olanı ve örnek Belediyecilik yapacaklarına da inanıyorum” diye konuştu. (08olay)

artvin chp uğur bayraktutan ak parti 31 mart yerel seçim
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X