Mümtaz Sinan'a Tarım Bakanlığı'nda Yeni Üst Düzey Görev

Ardeşen Eski Belediye Başkanı Mümtaz Sinan Tarım Bakanlığı’nda Genel Müdürü Olarak Atandı

Mümtaz Sinan'a Tarım Bakanlığı'nda Yeni Üst Düzey Görev
Mümtaz Sinan'a Tarım Bakanlığı'nda Yeni Üst Düzey Görev Mustafa ÖZYANIK

Mümtaz Sinan Tarım Bakanlığı’nda Genel Müdürü Olarak Atandı

Ardeşen eski belediye başkanı Mümtaz Sinan, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü görevine atandı.

Daha önce Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Vekili olarak atanan Mümtaz Sinan’ın genel müdür olarak Atama kararı Bakan tarafından yapılan görevlendirme çerçevesinde gerçekleştirildi.

2 Nisan kararıyla yapılan atama kararında şu ifadeleri yer verildi: “Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Muharrem Selçuk’un Özel Kalem Müdürlüğü emrinde geçici görevlendirilmesi nedeniyle, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü görevini, aynı yerde Genel Müdür Yardımcısı Vekili olarak görevli Mümtaz Sinan’ın yürütümesi uygun görülmüştür.

www.sondakikarize.com olarak Mümtaz Sinan'a yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Mümtaz Sinan Kimdir?

1967  Rize  Ardeşen  Sinan  Köyünde  doğdu.  İlkokul  ve ortaokulu Ardeşen’de,  lise tahsilini Rize Ticaret Lisesinde tamamladı. 19 Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Bilimi ve  Teknolojisi  bölümünden  1991  yılında  Ziraat  Mühendisi  olarak  mezun  oldu. 1991-1993 yıllarında  gıda sektöründe faaliyet  gösteren bir fabrikada Gıda Kontrol  ve Kalite Sorumlusu olarak  yöneticilik  yaptı. 1994  yılında  Ardeşen  Belediyesinde  Başkan  Yardımcısı  olarak çalışmaya  başladı. 2002  yılında  Ardeşen  Belediye  Başkanlığına  seçildi.  13 yıl  Ardeşen Belediye  Başkanı  olarak  görev  yaptı. 2014  Haziran  ayında  Gıda  Tarım  ve  Hayvancılık Bakanlığına  Müşavir  olarak  atandı. 25  yıllık  iş  hayatında  çeşitli  vakıf,  dernek  ve  spor kulüplerinde yöneticilik ve üyeliklerde bulundu. 10 yıl Artvin ve Rize Belediye (ARRIKAB) Başkanlığını yürüttü. Ayrıca 10 yıl Karadeniz Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu üyeliği yaptı, 10  yıl  Kano  Federasyonu  yönetim  kurulu  üyeliği ve  as  başkanlık  görevini birlikte  yürüttü. Selçuk Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde yüksek lisansını tamamladı. 2019 yılı Ocak ayından itibaren Tarım ve Orman Bakanlığı, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı görevine devam etti. 2 Nisan 2019 tarihi itibarıyla aynı yerde Genel Müdürlüğe atandı.

mümtaz sinan tarım orman bakanlığı gıda kontrol genel müdürü oldu atandı
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X