Down Sendromlu Çocukların Tahta Araba Keyfi

21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü dolayısıyla Rize’nin Ardeşen ilçesinde bir dizi etkinlik düzenlendi.

Down Sendromlu Çocukların Tahta Araba Keyfi
Down Sendromlu Çocukların Tahta Araba Keyfi Mustafa ÖZYANIK
Haberin galerisi için tıklayın!

21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü dolayısıyla Rize’nin Ardeşen ilçesinde bir dizi etkinlik düzenlendi. Okullarda yürütülen faaliyetlerle down sendromlu çocuklar unutulmadı ve gönüllerince bir gün geçirmiş oldular.

Bu kapsamda FormuLAZ Derneği ilçede bulunan Özel Güzel Annem Rehabilitasyon Merkezi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi. Down sendromlu çocuklarla yapılan güzel ve anlamlı faaliyete Tunca Belde Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz, FormuLAZ Derneği Başkanı Niyazi Gül, dernek yönetim kurulu üyeleri Murat Gül ve Şakir Çakırusta, AK Parti Ardeşen Gençlik Kolları Başkanı Hamit Emrah Gül, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Etkinlik kapsamında çocukları tahta arabalarla buluşturan heyet hem FormuLAZ’ı anlattı hem de çocukların tahta arabalarla gezinti yapmalarını sağladı.

Çocukları tahta arabalarla buluşturup heyecanlarına ortak olmanın mutluluğu içerisinde okuldan ayrılan heyet, bu yıl Tunca Beldesi’nde yapılacak olan FormuLAZ Şenlikleri’ne down sendromlu çocukları davet ederek bu heyecanı yerinde yaşamalarını sağlayacaklar.

Haber: www.sondakikarize.com

down sendromlu çocukların tahta araba keyfi formulaz 21 mart farkındalık günü rize ardeşen
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X