Avni Kahya: Onların Güler Yüzü ve Duası Çok Önemli

AK Parti Ardeşen Belediye Başkan Adayı Avni Kahya, Down Sendromu Farkındalık Günü dolayısıyla okul ziyaretleri kapsamınd Down Sendromlu çocuklarla bir araya geldi.

Avni Kahya: Onların Güler Yüzü ve Duası Çok Önemli
Avni Kahya: Onların Güler Yüzü ve Duası Çok Önemli Mustafa ÖZYANIK
Haberin galerisi için tıklayın!

AK Parti Ardeşen Belediye Başkan Adayı Avni Kahya, Down Sendromu Farkındalık Günü dolayısıyla okul ziyaretleri kapsamınd Down Sendromlu çocuklarla bir araya geldi.

21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde Down Sendromlu çocuklarımızla bir araya gelen Kahya, Eren Akcanca’nın doğum gününü kutladı.

Kahya, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı…

"Allah onlara bir tatlılık ve güzellik vermiş. Allah ailelerine yardım etsin. Anne ve baba ile cennetin kapıları açılıyor diye düşünüyorum. Onların güler yüzü duası çok kıymetli. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan down sendromlu çocuklarımızın sorunları ile ilgileniyor. Dünyada ülkemiz kadar engelliler hakkında yapılan çalışmalar noktasında başarılı ülke. Bilmiyorum ama batıda ve Avrupa'da böyle hizmetler yok diye düşünüyorum. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun ve teşekkür ediyorum. Bizler de şehrimizde ailelerle çocuklarımızla iyi bir diyalog kurarak, sorunları ile ilgilenmeye gayret edeceğiz.

Sosyalleşmelerini sağlayarak hayata bakış açılarını, yaşam tarzlarını olumlu yönde geliştirmelerini sağlamanın toplumsal bir sorumluluktan ziyade üzerimize vazife olduğunu bilmeliyiz. Down sendromlu çocuklarımızın, kardeşlerimizin, istediklerinde pek çok şeyin üstesinden gelebileceğini, toplumla bütünleşip neler yapabileceklerini yakın zamanda Down Sendromlu Çocuklarımıza yönelik hayata geçireceğimiz cafe projemizle bunu göreceksiniz. Bu tür projeler arttırarak, üretkenlik yönünde farkındalıklar yapılmalı, onların hayata sarılmaları sağlanarak rahatlatmalıyız. 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü, bu alandaki çabaların yoğunlaştığı, neler yapabileceğin konuşulduğu ve bunların hayata geçirildiği bir gündür. Unutmayalım ki Onların acıma duygusu oldukça gelişmiş olup, çıkarcılık, bencillik gibi davranışları olmayan karşılıksız seven, yalan söylemeyen ve sadece sevilmeyi hak eden bireylerdir. Allah birlik ve beraberliğimizi ve huzurumuzu bozmasın."

avni kahya
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X