Gülmeye Hazır Mısınız? Melenkale (ÖTEKİ TARAF)

Ardeşen Tiyatro Yeşeren Umutlar Kültür ve Sanat Derneği yeni bir oyun ile seyircilerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Gülmeye Hazır Mısınız? Melenkale (ÖTEKİ TARAF)
Gülmeye Hazır Mısınız? Melenkale (ÖTEKİ TARAF) Mustafa ÖZYANIK

Ardeşen Tiyatro Yeşeren Umutlar Kültür ve Sanat Derneği yeni bir oyun ile seyircilerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Melenkale (ÖTEKİ TARAF) adlı tiyatro oyunu 12-13 Nisan tarihleri arasında Ardeşen’de sahnelenecek.

Ardeşen’de ve bölgede 10 yıla aşkın süredir tiyatro oyunları ile bölgede adından söz ettiren, kendi öz imkanlarıyla bu oyunları sevenleriyle buluşturan ve her kesim tarafından takdir ve beğeni ile karşılaşan Ardeşen Tiyatro Yeşeren Umutlar Kültür ve Sanat Derneği yeni bir oyunu gösterime sunmaya hazırlanıyor.

Oyuna ilişkin www.sondakikarize.com'a açıklamalarda bulunan dernek başkanı Yahya Memoğlu, tiyatro severlerini yepyeni bir oyunla yine güldürmeyi amaçladıklarını belirtti.

Tiyatro ve yöre kültürünün harmanlayıp ortaya güzel eserler çıkarmak için yıllardır ilçede ve bölgede faaliyetler yürüttüklerini ifade eden Memoğlu “Bizler kendi öz imkanlarımızla yani çok fazla destek almadan bu oyunları sahneliyoruz. Emek sarf ediyoruz. İşimizi severek yapıyoruz. Bunu yaparken amacımız halkımızı günlük yaşan stresinden uzaklaştırıp bir iki saat içerisinde güldürmek ve eğlendirmektir. Şimdi de yeni bir oyunu sahnelemenin heyecanını yaşıyoruz. Çok detay vermek istemiyorum; ama şunu söyleyebilirim ki, 12-13 Nisan tarihleri arasında oyunumuzu Ardeşen Mesut Karaoğlu İ.Ö.O konferans salonunda izleyenler çok gülecekler ve pişman olmayacaklardır. Herkesi oyunumuza davet ediyoruz.” Dedi.

Tiyatro oyuncularından Veysel Örsoğlu ve Emre Yapıcı ise yaptıkları açıklamada, bölge kültürü ile Lazca’yı oyunlarında yansıttıklarını ifade ederek, bu süreçte kendilerine maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederken, tüm tiyatro severleri 12-13 Nisan tarihleri arasında Mesut Karaoğlu İ.Ö.O’nda saat 19:00’da beklediklerini ifade etti.

ardeşen tiyatro yeşeren umutlar kültür ve sanat derneği melenkale öteki taraf
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X