CHP İlçe Bşk. Tahsin Ocaklı: Ardeşen'de Hepimiz Kardeşiz

CHP Ardeşen İlçe Başkanı Tahsin Ocaklı düzenlediği basın toplantısında AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı'nın açıklamalarına sert tepki gösterdi.

CHP İlçe Bşk. Tahsin Ocaklı: Ardeşen'de Hepimiz Kardeşiz
CHP İlçe Bşk. Tahsin Ocaklı: Ardeşen'de Hepimiz Kardeşiz Mustafa ÖZYANIK

CHP Ardeşen İlçe Başkanı Tahsin Ocaklı düzenlediği basın toplantısında AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı'nın açıklamalarına sert tepki gösterdi.

AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Muhammed Avcı, Ardeşen'de partisinin düzenlediği Aday Tanıtım Toplantısına katılmış ve burada CHP-İYİ PARTİ ittifakı hakkında çarpıcı ifadeler kullanmıştı.

Bu açıklamaya Ardeşen'den tepkiler büyüyor. CHP Ardeşen İlçe Başkanı Tahsin Ocaklı düzenlediği basın toplantısında Avcı'ya sert ifadelerle cevap verdi.

Basın açıklaması esnasında CHP Ardeşen İlçe Sekreteri Erol Eksilmez, CHP Ardeşen Belediye Meclis Üyesi Adayları Osman Yeniay, Suzan Taşkın Önal, Ayşe Gün Sütlüoğlu da hazır bulundu.

CHP Ardeşen İlçe Başkanı Tahsin Ocaklı açıklamasında şu ifadeleri kullandı...

Değerli basın mensupları ve saygıdeğer Halkımıza, basın açıklamamızı arz ederim.

Bu açıklama, AK Parti Ardeşen ve Tunca Belediye Başkan adayı tanıtma toplantısı sırasında Rize Milletvekili Sayın Muhammet Avcı’nın yaptığı açıklamalar nedeni ile  yapılmaktadır.

Toplantıyı, yerel basınımızdan takip eden bir gurup seçmenimiz, duyduğu rahatsızlığı dile getirmiş olması, bu açıklamamızı zorunlu kılmıştır.

Sn. Avcı’nın ifadelerinde; CHP ve İyi Parti’nin ittifakına destek veren seçmenlerin, tümünü bir mağazanın içinde toplaşmış, terör örgütü mensupları olarak tanımlaması, son derecede yakışıksız tehlikeli, tahrik edici ve aşağılayıcı bir ifadedir

Sn. Avcı bilmez tabii; ancak 15 Temmuz Darbe girişiminde, bütün Ardeşenli’ler gibi sokakta olan bu partinin yöneticileri ve seçmenlerinin direniş görüntüleri, arşivlerde ve hafızalarda hala durmaktadır.

Sn. Avcı bilmelidir ki, Ardeşen’de AKP’ye oy veren ve destekleyen seçmenlerin kendi içinde akrabalık bağları olup, hangi seçmenin hangi partiye oy verdiğini herkes bilmekte; ancak kimse kimseye husumet beslememektedir. Bu siyasi tercih şimdiye kadar ne akrabalık bağlarımızı ne de arkadaşlık bağlarımızı zedelememiştir.

Sizin bu yaptığınız açıklamaların da bizi kutuplaştırmasına müsade etmeyeceğiz. Oyununuzu bozacak ve Ardeşen’i böldürtmeyeceğiz. Hepimiz kardeşiz.

Ardeşen’de bahsettiğiniz terör örgütleri ile hiç kimsenin ilişkisi yoktur. Olanı da Ardeşenli’ler ifşa eder. Sözünü ettiğiniz seçim ittifak içinde, terör örgütleri ilişkileri olan var ise size düşen görev bunları yargıya taşımaktır.

Sn. Avcı, bu ifadelerinden dolayı Ardeşen halkından ve seçmenlerinden özür dilemelidir.

Seçimi kaybetme korkusu ile bir hezeyan halinde söylenmiş bu açıklamaları kınıyoruz ve kabul etmiyoruz.

Ardeşen’de yapılan seçim, Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Belediye Başkanlıkları, Meclis Üyelikleri ve Muhtarlıkların belirleneceği bir seçimdir. Kendi adayları da diğer adaylar gibi bu partilerin seçmenlerinin oyuna talip iken, bu yakışıksız açıklama seçmenlere de tüm adaylarımıza da hakarettir. 

Rize için ve ilçelerimiz için yeni bir proje öneremedikleri, ülkede pahalılık, işsizlik ve yoksulluğun büyümesini açıklayamadıkları için bu tür söylemlerle gündem değiştirmek, seçim sonuçlarını etkilemeyecek. Seçmen size gerekli cevabı sandıkta verecektir.

İLÇEMDE KİMSE SİYASİ KAVGA ETMEZ

Biz Barış içinde bir seçim yapacağız. Bunu herkes görecek

Çünkü MARTIN SONU BAHAR… Biz Kazanacağız… Ardeşen Kazanacak

Kamuoyuna saygıyla arz ederim.

 

MUHAMMED AVCI NE DEMİŞTİ

Ardeşen de karşımızda kimler var? Cumhuriyet Halk Partisi ile İyi Parti birleşmiş burada bizim karşımızda bir mücadele ortaya koyuyorlar. Peki, vitrine baktığımız zaman sadece bu ittifaktan ibare bir tablomu var karşımızda? Evet, CHP ve İyi Parti var gibi ama mağaza içerisine girince karşınıza her Türlü Gayri Yasal örgüt ve organizasyon çıkıyor. Mağaza içine giriyorsunuz FETÖ orada. Başka tarafa döneyim diyorsunuz PKK orada. HDP'yi ise siyasi strateji gereği yanlarında tutmak istemiyorlar ama HDP'nin eş genel başkanı çıkıp bütün stratejiyi ifşa ederek her şeyi ortaya koyuyor. Diyor ki "Biz Güneydoğuda Ak Partiyi Mağlup edeceğiz. Ülkenin diğer bölgelerin de ise Ak Partinin Kaybetmesi için siyasi partilere destek vereceğiz diyor. Ardeşen'deki tam da budur. Şimdi Ardeşen'de kimlerin kimlerle kol kola girdiğini bilmemiz lazım ve teşkilat olarak halkımıza anlatmamız lazım. Mesele sadece CHP ve İyi Parti meselesi değil, mesele başka, hesap başka.

www.sondakikarize.com

muhammed avcı ardeşen chp iyi parti ittifak tahsin ocaklı
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
Burak     2019-03-06 Ağlayıp zırlamadan da siyaset yapılabilir.. Akp nin bu bölücü tavrını aklı başında kimse ciddiye bile almaz.. Megri megri diyenler ,Fetoya ne istedilerde vermedik diyenler şimdi karşı tarafı suçlar olmuş... Size inanan sizin gibi cahiller ve balık hafızalılardır...İ
Tophaneli     2019-03-06 Vekil haklı ben olsam daha çok şey derdim davası düşüncesi değşmiş terörü sestekleyenleri destekleyenlerle bu rize halkının özellikle hiiç işi olmamalı
Tophaneli     2019-03-06 Ak partiyi naptılarsa indiremediler çoğunluk hep ak partiden yana oldu baktılar olmuyo görüşleri farklı olmasına rağmen ak partiye karşı birleştiler.. nasıl davacı bunlar diye soruyorum? Saadet aşırı sağcı bir partiyken sol partiyle chp cumhuriyetçi Atatürkçü düşünce yapısıyla terörü destekleyen ayan beyan bunu açıkça ortaya koyan pkk yandaşı hdp ile birleşiyor ben o şudur bu budur demicem olan ortada pkk nın yanında olanlara destek veren kime destek vermş olur diye soruyorum tekrardan?
İçinizden Biri     2019-03-06 Çarpıtıcı yalanlarına önce sen inan sonra milleti inandırmaya çalış. Siz sırtınızı dayadığınız PKK ya milletin sırtını zor dayarsınız. 1 Nisan günü sana şaka gelebilir de yargıyı o zaman görürsün
Yusuf     2019-03-06 Sayın Avcı konuyu adil bir şekilde açıklamış durumu kavramamız için de bizi uyandırıyor bunda ne arar bölücük biz görüyoruz bölücüleri millet olarak sizcede bahsedilen mağazada hırlı bişe varmi.
Turgut OKUTAN     2019-03-06 Allah razı olsun vekilimizden anlayan anladı zaten ne demek istediğini yarası olan gocunur Allah yardımcınız olsun vekilim
Akp vekili haklı     2019-03-06 Akp vekiline katılıyorum 15 senedir chp ye oy veriyorum artık midem kaldırmıyor ve elim kirilsa vermem. HDP yl3 aynı yerde olanla isim olmaz
RTB     2019-03-06 HDP’yi meclise sokanlar kimler olduğu bellidir. 1 Oy CHP’ye 1 oy HDP’ye diye nara atıyordunuz ortalıkta. Boş yapmayın boşluğunuzda boğulursunuz.
Yav he he     2019-03-06 Sevgili chpkk ve parti örgütünün üyeleri kolkola dolastiginiz adam musveddelerini başkalarına yamamaya çalışmayın. Bütün halk biliyor kimler kimlerle beraber
Zeynep     2019-03-06 Vekilimizin dedikleri yanlış algılanmış tam bir algı politikası yapilmaya çalışılmış.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X