RİZELİ SÜPER KAYMAKAM DEDAŞI DİZE GETİRDİ.

Viranşehir Kaymakamı Rize Ardeşenli Ömer Dereci, ayıplı hizmet verdiğini ispat ettiği DEDAŞ'ı Kaçak Elektrik, Fazla Fatura Bedeli ve açtığı çukurlardan dolayı mahkemeye verdi, davayı kazandı.

RİZELİ SÜPER KAYMAKAM DEDAŞI DİZE GETİRDİ.
RİZELİ SÜPER KAYMAKAM DEDAŞI DİZE GETİRDİ. Admin

DEDAŞ TAZMİNAT ÖDEYECEK!

Şehre ayak basar basmaz kendi de karanlıkta kalan kaymakam, giderek artan anlamsız enerji kesintileri karşısında durumu el atar...

Bu kesintilerin anormal boyutlarda olduğunu fark eden Kaymakam, önce sözleşmelerde bir aylık kesinti miktarını araştırır. Sonra DEDAŞ yetkililerinden son bir atlık kesintilerin saat toplam bilgilerini ister. Sırtını hükümete ve hatta bizzat Cumhurbaşkanı yakınlığına dayadığı algısı ile bölgeyi adeta sömürgesi haline getiren yetkililer bu bilgileri vermez! Bunun üzerine kaymakam EPDK'ya (Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu Başkanlığı) bir dilekçe ile bilgilerin kendilerine verilmediğini, kesintilerin normalin çok üzerinde olduğunu bildiren bir başvuru ve bilgilendirme dilekçesi gönderir.

SIKI DURUN!

Evet, sıkı durun; hani iş yapmaktan aciz bazı siyasilerimizin aman arkalarında büyük güç var dediği DEDAŞ kaymakamın bu girişi ile ilk tokadını yemiştir çünkü EPDK zehir zemberek bir üst yazı ile bütün bilgilerin kaymakamlığa verilmesini ister hatta yıllık kesinti oranlarının derhal bildirilmesi talimatı verir.

 

Kurmayları ile DEDAŞ'tan gelen onlarca CD ve kayıtları inceleyen kaymakam DEDAŞ'ın bir yılda yapmadı gereken yasal kesintileri bir aya sığdırdığını tespit eder ve savcılık aracılığı ile mahkemeye verir!

Sonuç mu; DEDAŞ tazminat ödemeye mahkûm edilmiştir.

Yıllardır yok, Cumhurbaşkanımızın yakınlarına ait, yok ortakları arasında bakanlar var algı operasyonu ile

1- Abartılı faturalar ile,

2- Çiftçilerin desteklemelerine koydukları kanunsuz blokeler ile,

3- Prim için olmayan cezalar keserek,

4- Şehirleri köstebek yuvasına çevirerek,

5- Haksız rekabet yaratarak!

Halkın kanını emdiği iddia edilen DEDAŞ diz çökmeye başlamış çünkü kaymakam bu algı operasyonunun belini kırmıştır bir kere.

Ve KAYMAKAMDAN İKİNCİ TOKAT!

İşini yapmak yürekli adamların işidir...

DEDAŞ'ın akıl almaz uygulamalarına karşı dimdik duran kaymakam bu kez köstebek yuvasına dönen ve halk sağlığı ile can güvenliğini tehlikeye atan kazılar için mücadele etmeye başlar.

Sonuç mu; kaymakam bey savcılık aracılığı ile DEDAŞ'ı mahkemeye verir ve bu kazılar nedeniyle de tazminat ödeme durumu eli kulağındadır!

KAÇAK ENERJİ VURGUNU!

Kuzeyin oğlu Ömer Dereci; Güneyin esmer alınlı gariban halkına yapılanlara karşı yüreğini ortaya koymuştur bir kere!

EPDK resmi internet sitesinde yayınlanan ve benim de haber yaptığım "Nüfus dağılımına göre elektrik kaçağı kullanıcıları listesinde Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden tek bir il bile ilk 10 da yoktur! Ama DEDAŞ bölgede sürekli bu gerekçe ile haksız kazanç elde etmektedir.

ÇİFT TARAFLI VURGUN!

Atatürk Barajı ile ülke enerji ihtiyacının büyük çoğunluğunu karşılayan bölge halkı çift taraflı kaçak elektrik bedeli tahsilatı ile sömürüldüğü iddiaları araştırılır.

Sonuç:

 

1- Kaçak elektrik kullandığı tespit edilen abonelere fahiş cezalar uygulayan DEDAŞ aynı zamanda kaçak elektrik tüketim bedeli adı altında bütün bölge halkından haksız bir kazanç elde etmektedir!

2- En tehlikeli iş kolunda çalıştırdığı personeline asgari ücret ve altında maaş ödeyen DEDAŞ elemanlarına kaçak elektrik tespiti karşılığında prim sistemi ile ödeme yaparak personeli halkın canına okumakla görevlendirir. (İddiadır)

3- Viranşehir de tespitli ve belgelidir ki büyük sitelerde okuyucu olmadığı halde faturalar kesilir!

ömer dereci viran şehir dedaş elektrik süper kaymakam
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X