Rize-Artvin Havalimanı Açılış Tarihi Süprizini Rize'den Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize’de yaptığı mitingde Rize-Artvin Havalimanı’nın bitiş tarihi olarak yeni bir tarih verdi.

Rize-Artvin Havalimanı Açılış Tarihi Süprizini Rize'den Verdi
Rize-Artvin Havalimanı Açılış Tarihi Süprizini Rize'den Verdi Mustafa ÖZYANIK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize’de yaptığı mitingde Rize-Artvin Havalimanı’nın biiş tarihi olarak yeni bir tarih verdi.

Önceki gn Artvin’de 2022’de biteceğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Rize’de yaptığı mitingde tarihi erkene çekti.

İlgili müteahhit firma ile görüştüğünü söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan “Ancak, dün ilgili müteahhit firma ile bir görüşme gerçekleştirdim. kendileri büyük bir sorun çıkmaz ise 2020 yılında projeyi bitirebileceklerini söyledi. İnşallah Rize-Artvin havalimanı önümüzdeki yıl hizmete başlayacak." dedi.

Rize'ye son 17 yılda 18 katrilyon yatırım yaptık. Bizden önce gelenlerin böyle bir derdi var mıydı? Rize'ye inşallah taliplisi bulunduğunda bir de şehir hastanesini inşa edeceğiz. Rize-Artvin Havalimanı yapımına devam ediyoruz. 2020 sonunda artık havalimanından Rize'ye geleceğiz. Ülkemizin ikinci deniz dolgusuna inşa edilen havalimanımız olacak. Havalimanı sonrası turzmde büyük patlama olacağına inanıyorum. Rize'nin turizm potansiyelinin değerlendirilmesi için çalışıyoruz.

rize artvin havalimanı bitiş tarihi recep tayyip erdoğan
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X