Hasan Karal: Ovit'te Son İmzayı Erdoğan Attı

AK Parti 24. 25. Ve 26. Dönem Rize Milletvekili Hasan Karal karayoluyla Erzurum’dan Rize’ye dönüşte Ovit Tünelinden geçerek Rize’ye geldi.

Hasan Karal: Ovit'te Son İmzayı Erdoğan Attı
Hasan Karal: Ovit'te Son İmzayı Erdoğan Attı Mustafa ÖZYANIK

AK Parti 24. 25. Ve 26. Dönem Rize Milletvekili Hasan Karal karayoluyla Erzurum’dan Rize’ye dönüşte Ovit Tünelinden geçerek Rize’ye geldi.

Ovit Dağını ilk kez kış mevsiminde geçtiğini söyleyen Karal “Bu dağın 12 ay ulaşıma açık olması için 132 yıllık bir projeyi çalışma dönemimizde hayata geçirdik. Bu çalışmada Rize ve Erzurum’dan çok sayıda insanın, basının kamuoyu desteğini yanımızda gördük. Bu tünel için Ankara’da aşındırmadığımız kapı kalmadı. Dönemin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve ekibinin yakın desteğini gördük. Bu dağda 1880 yılından beri konuşulan bir yol projesi vardı.” Dedi.

Ovt Dağı’nı kış mevsiminde tünel sayesinde ilk kez geçtiğini söyleyen AK Parti 24. 25. ve 26. Dönem Rize Milletvekili Hasan Karal “Ben şahsen ömrümde ilk kez Ovit dağını kış mevsiminde bu tünel sayesinde geçtim. Erzurum’dan beraber geldiğim arkadaşlarımla Tünel girişinde durduk ve çalışmaya başlanmadan önce ve başladıktan sonraki durumları detaylıca konuştuk. Emeği geçen mühendis ve işçilerimize başta yüklenici firmalar olmak üzere teşekkür ediyorum.2012 de başlayan çalışma 6 yıl devam etti. Çok şükür kazasız sıkıntısız 6 yılda dünyanın 3.en uzun 14.300 metrelik çift tüplü tünelini gerçekleştirdik. Cumhurbaşkanımız Erdoğan bu tünele çok ayrı bir önem verdi çok destek oldu, yakından takip etti. Erdoğan olmasaydı bu tünelin delinmeyeceğini de biliyorduk. İnşallah yapılamayan İkizdere-Tünel arasındaki yol durumu da kısa sürede tamamlanır. Yolsuz tünel bir işe yaramaz” ifadelerini kullandı.

hasan karal ovit tüneli dağı
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X