Rize 1. Amatör Ligi'nde Son Hafta... DETAYLI ANALİZ...

Rize 1. Amatör Ligi’nde sezon bu hafta oynanacak maçlarla sona eriyor.

Rize 1. Amatör Ligi'nde Son Hafta... DETAYLI ANALİZ...
Rize 1. Amatör Ligi'nde Son Hafta... DETAYLI ANALİZ... Mustafa ÖZYANIK

Rize 1. Amatör Ligi’nde sezon bu hafta oynanacak maçlarla sona eriyor.

A, B ve C gruplarında 30 takımın mücadele ettiği Rize 1. Amatör Ligi’nde 2018-2019 normal sezonu bu hafta sonu oynanacak olan maçlarla sona erecek.

Bu haftanın ardından 6 takımın oluşturacağı play-off grubunda maçlar start alacak.

Gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar play-off mücadelesi oynamaya hak kazanırken, son sırada yer alan takımlar önümüzdeki yıl Rize 2. Amatör Ligi’nde mücadele etmiş olacak.

A ve C gruplarında play-off mücadelesi son haftaya taşınırken, B grubunda play-offa kalan takımlar haftalar öncesinden belli oldu. Bu takımlar Ardeşen Pirinçlikspor ile Güneysuspor.

Yine A ve C guruplarında kime düşen takımlar belli oldu. Bu takımlar A gurubunda Filizçayspor ve C grubunda Kalespor. B grubunda ise Azaklı Köyüspor ile Çayeli Aşıklarspor arasında küme düşmeme için son hafta kıyasıya mücadele olacak. Azaklı Köyüspor Kalecikspor ile Çayeli Aşıklarspor’da Rize İl Özel İdaresi ile sahalarında karşılaşacaklar. Azaklı Köyüspor 9 puanda, Çayeli Aşıklarspor ise 7 puanda.

A gurubunda play-off için Çamlıhemşin Bld. Spor ilk ikide yer almayı garantiledi. Play- Offa kalan ikinci takım olmak için Ardeşenspor, Kalkandere Gençlikspor ve Kirazdağıspor kıyasıya yarışacak. Bu takımlardan Ardeşenspor ile Kirazdağıspor Derepazarı’nda karşı karşıya gelecek. Kalkandere Gençlikspor ise deplasmanda Fındıklıspor ile mücadele edecek. Bu grupta Çamlıhemşin Bld. Spor 43 puanla lider durumda. Onu 42 puanla Ardeşenspor, 40 puanla Kalkandere Gençlikspor ve 39 Puanla Kirazdağıspor takip ediyor.

C grubunda ise Çayeli Madenlispor, Palivatspor ve Salarhaspor arasında play-off mücadelesi son haftaya taşındı. 42 puanla lider durumda olan Çayeli Madenlispor kendi sahasında Yolbaşıspor ile karşılaşacak. 40 puanlı Salarhaspor sahasında Tunca Bld. Spor ile karşılaşırken, yine 40 puanlı Palivatspor deplasmanda Veliköyspor ile oynayacak.

Haber: www.sondakikarize.com

rize 1. amatör ligi palivatspor salarhaspor çayeli madenlispor ardeşenspor pirinçlikspor güneysuspor çamlıhemşin belediye spor
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X