Mustafa Buçan Sessizliğini Bozdu... Aday Olacak Mı?

Cumhuriyet Halk Partisi Ardeşen İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Buçan’dan çarpıcı açıklamalar.

Mustafa Buçan Sessizliğini Bozdu... Aday Olacak Mı?
Mustafa Buçan Sessizliğini Bozdu... Aday Olacak Mı? Mustafa ÖZYANIK

Cumhuriyet Halk Partisi Ardeşen İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Buçan’dan çarpıcı açıklamalar. Buçan, “CHP Genel Merkezi ve Ardeşen İlçe Teşkilatı ile seçimden sonra hesaplaşacağız.” Dedi.

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçim öncesinde partisi CHP tarafından yeniden aday gösterilmeyen Ardeşen İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Buçan, uzun süren sessizliğini bozdu.

Sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklamada Muharrem İnce’yi desteklemesinden dolayı partisi tarafından istenmeyen adam ilan edildiğini söyledi.

2014 yerel seçimlerinde Ardeşen’den yıllar sonra il genel meclis üyesi olma başarısını gösteren Mustafa Buçan’ın bu dönemde ne yapacağı nasıl hareket edeceği merakla bekleniyordu.

 “ARDEŞEN İLÇE TEŞKİLATI İLE SEÇİMDEN SONRA HESAPLAŞMA OLACAK”

Buçan, uzun süren sessizliğini yaptığı yazılı açıklama ile bozdu. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada sıref Muharrem İnce’yi desteklediğinden dolayı istenmeyen adam ilan edildiğini söyleyerek “Sırf Muharrem Bey’in adamı olmam ve onu desteklediğim için istenmeyen adam ilan edildim. Ardeşen ilçe teşkilatı ve genel merkez yöneticileri ile seçimlerden sonra bir hesaplaşma olacak.” Dedi.

 “PARTİM ZARAR GÖRMESİN DİYE BAĞIMSIZ ADAY OLMADIM”

CHP Ardeşen İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Buçan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Çok kıymetli Ardeşenli hemşerilerim; 5 yıl görev yaptığım il genel meclis üyeliğine sırf partime zarar gelmesin, CHP zarar görmesin diye bağımsız aday olmadım. Halkın yoğun talep ve istekleri karşısında aday olmama kararı verdim. Sırf MUHARREM BEY’İN adamı olmam ve onu desteklediğim için istenmeyen adam ilan edildim. Ardeşen İlçe Teşkilatı ve genel merkez yöneticileri ile seçimlerden sonra bir hesaplaşma olacak. Bütün baskılara rağmen bağımsız aday olmadım ve partimi düşündüm. Siyaset bir günlük değil, her şey kader kısmet. Çok çalıştık herkese yardımcı olmaya çalıştık. Bütün Ardeşenli dostlarıma saygı ve sevgiler sunuyorum. Gelecek dönemlerde yine beraber olmayı ve sizlerin hizmetkârı olmayı diliyorum. Hakkınızı helal edin, hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Yolumuz açık olsun. CHP BİZİM”

Haber: www.sondakikarize.com

chp rize ardeşen il genel meclis üyesi mustafa buçan bağımsız aday olacak
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X