Gürcü İşçiye Çayını Toplatan Rizeli İş Arıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı il müdürlüklerine ilçeler dahil olmak üzere Rize’de 60 kişi sürekli istihdam edilecek.

Gürcü İşçiye Çayını Toplatan Rizeli İş Arıyor
Gürcü İşçiye Çayını Toplatan Rizeli İş Arıyor Mustafa ÖZYANIK

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı il müdürlüklerine ilçeler dahil olmak üzere Rize’de 60 kişi sürekli istihdam edilecek.

Bunun için açılan başvuru süresi tamamlandı. Buna göre, Rize’de toplamda alınacak 60 kişi için 15 Bin 641  kişi başvurdu.

En çok başvuru temizlik işçisi alımlarına yapıldı. Alınacak olan 10 temizlik işçisi 12 Bin 541 kişi başvurdu.

Bu verilerin kamuoyu ile paylaşılmasının ardından bir tartışma ortaya çıktı.

Aslında ortada olan ve her yıl özellikle yaz mevsiminde çay sezonunda yaşanan ve kanayan yara haline gelen bir sorun.

Rize’nin en önemli geçim kaynağı olan çay zaman gittikçe geçim kaynağı olmaktan çıkıyor. Bunun sebebi ise yerli halk çaylarını toplamıyor. Gürcistan vatandaşlarına çaylarını toplattıran vatandaşlar milyonlarca liranın Gürcü işçilere gitmesine neden oluyor. Hal böyle iken çaylarını kendi vatandaşlarımız toplaması ve gelirinin daha yüksek seviyelere çıkması gerekirken, milyonlarca lira Gürcü vatandaşlara gidiyor.

Sezon bitiminde ise iş konusunda sıkıntı çeken vatandaşlar başta İşkur’un açtığı geçici kadrolar olmak üzere devlet kurumların alımlarını dört gözle bekler oldu. Bunlardan biri geçtiğimiz günlerde Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın sürekli işçi kapsamında yapıldı. Rize’de alınacak 60 kişi için 15 Bin 641 kişi başvurdu. Bu kişilerin 12 Bin 541 kişisi 10 kişilik temizlik işçisi olmak için başvurdu.

Özetle şunu belirtmek gerekirse; “RİZE’DE ÇAY TOPLAMAK İÇİN 40 BİN GÜRCÜ İŞÇİ ÇAYINI TOPLAT, SONRA 10 TEMİZLİK İŞÇİSİ İÇİN 12 BİN 571 KİŞİ BAŞVURSUN”

Haber: www.sondakikarize.com

Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
Sgbs53     2019-02-19 Tembelliğe alışmış millet. Girecek devlet işine çalışmayacak ki, yan gelip yatacak. Aynı ÇAYKUR da olduğu gibi; işe girene kadar 40 takla atarız, işe girdikten sonra çalışmamak için elimizden geldiğini yaparız. Bu işin çivisi çıktı bu iş daha düzelmez
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X