Ardeşen Şehir Stadı Yeni Yüzüne Kavuştu

Rize’nin Ardeşen ilçesinde bulunan Vali Erdal Ata Stadyumu yapılan tadilat ve yenileme çalışmaları sonrasında yeni yüzüne kavuşmuş oldu.

Ardeşen Şehir Stadı Yeni Yüzüne Kavuştu
Ardeşen Şehir Stadı Yeni Yüzüne Kavuştu Mustafa ÖZYANIK
Haberin galerisi için tıklayın!

Rize’nin Ardeşen ilçesinde bulunan Vali Erdal Ata Stadyumu yapılan tadilat ve yenileme çalışmaları sonrasında yeni yüzüne kavuşmuş oldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı bakanlığınca başlatılan proje kapsamında Rize Valiliği ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün koordinesinde yapılan çalışmalara 2017-2018 sezonunun sona ermesinin ardından başlanıldı.

Yapılan tadilat ve yenileme çalışmaları kapsamında futbol sahasının suni çimler tamamen yenilendi. Saha kenarındaki alanlar koşu parkuru olarak düzenlendi.

Öte yandan tribünde onarım ve düzenleme çalışmaları yapıldı. Yapılan bu çalışmaların ardından tribüne koltuklar önümüzdeki günlerde yerleştirilmesi bekleniyor. Tribünün karşı kısmında bulunan boş alanın bir kısmına minyatür halı saha yapıldı. Burada özellikle çocuklar ve öğrencilerin sportif faaliyetleri yapması sağlanıyor.

Öte yandan tribünün altındaki soyunma odaları da yenilendi. 4 adet yapılan soyunma odaları futbol takımlarının temiz ve güzel ortamda maça hazırlanmaları açısından önemliydi.

Yapılan bu hizmet başta Rize 1. Amatör Futbol Ligi’nde mücadele eden Palivatspor, Pirinçlikspor, Ardeşengücü, Ardeşenspor ve Tunca Belediyespor olmak üzere komşu ilçelerde mücadele eden spor kulüplerine ve ilçede okulların sportif faaliyetlerini sürdürmeleri açısından ciddi katkılar sunacak.

Haber-Foto: www.sondakikarize.com

ardeşen şehir vali erdtal ata stadı stadyumu yenilendi yeni yüzüne kavuştu
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X