MHP Rize'de Hangi İlçede Bld. Bşk. Adayını Geri çekti

Milliyetçi Hareket Partisi Rize’de hangi ilçede belediye başkan adayını geri çekip Cumhur İttifakı adayına destek verecek?

MHP Rize'de Hangi İlçede Bld. Bşk. Adayını Geri çekti
MHP Rize'de Hangi İlçede Bld. Bşk. Adayını Geri çekti Mustafa ÖZYANIK

Milliyetçi Hareket Partisi Rize’de hangi ilçede belediye başkan adayını geri çekip Cumhur İttifakı adayına destek verecek?

Milliyetçi Hareket Partisi Rize İl Başkanı İhsan Alkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın baba ocağı Güneysu ilçesinde belediye başkan adayını geri çekip, Cumhur İttifakı adayı olan AK Partili isim Rıfat Özer’e destek vereceklerini kaydetti.

Alkan, yaptığı açıklamada MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla adayın geri çekildiğini ifade etti.

İyi Parti grup toplantısında Güneysu Belediye Başkan adayı açıklanırken, salonda bulunan bir partilinin “Şeytanın Yuvasından Geliyor” şeklinde ifadeler kullanmıştı. bu kamuoyunda büyük tepki toplamış hatta İyi Parti Rize İl Başkanı Ayşegül Özyanık açıklamalarda bulunarak “Sayın Cumhurbaşkanımız Rize’nin evladıdır. Hem Cumhurbaşkanımız olması hem de Rize’nin evladı olması dolayısıyla böyle bir şeyi kesinlikle kabul etmiyoruz. İYİ Parti olarak kin, nefret, hakaret, ötekileştirici, ayrıştırıcı söylemleri hiçbir şekilde kabul etmiyor ve grup toplantısında bağıran kişiyi tespit etme çalışmalarımızı başlattık. Tespit edildikten sonra da parti tüzüğümüz ne gerektiriyorsa bu kişi için o işlem uygulanacaktır.” İfadelerini kullanmıştı.

MHP Rize İl Başkanı İhsan Alkan, bu gelişmeler ışığında Güneysu Belediye Başkan adayının geri çekilerek, Cumhur İttifakı adayına destek vereceklerini söyledi. Alkan, açıklamasında “Geçtiğimiz günlerde bir siyasi partinin Rize'nin güzide ilçelerinden olan Güneysu için belediye başkan adayını açıkladığı sırada kendini bilmez bir kişi tarafından bağırılan "Şeytanın yuvasından geliyor" şeklindeki ifadeleri bizi derinden üzmüştür. Şunu ifade etmeliyim ki sadece Rize'miz değil Türkiye'nin her yanı bizim için kıymetli ve değerli olduğu gibi, Müslümanlık ile yoğrulmuş bu yurdun hiçbir köşesi şeytanın yuvası haline gelmemiştir, Allah'ın izni ile gelmez de. Bizler bu söyleme şiddetle karşı çıktığımızı belirterek, liderimiz Devlet Bahçeli beyefendinin de talimatı ile daha önce aday açıklamış olduğumuz Rize'nin Güneysu ilçesinde adayımızı geri çekmek suretiyle, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın memleketinde Cumhur İttifakı'nın adayı Rıfat Özer'e destek vereceğimizi kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz" dedi.

mhp rize güneysu belediye başkan adayını geri çekti
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X