Tunca Bld. Spor'dan Palivatspor'a Play-Off Yolunda Çelme

Rize 1. Amatör Ligi’nde haftanın maçı Pazar’da oynandı.

Tunca Bld. Spor'dan Palivatspor'a Play-Off Yolunda Çelme
Tunca Bld. Spor'dan Palivatspor'a Play-Off Yolunda Çelme Mustafa ÖZYANIK

Rize 1. Amatör Ligi’nde haftanın maçı Pazar’da oynandı.

C grubundaki iki Ardeşen temsilcisi Tunca Belediyespor ile Palivatspor karşı karşıya geldi.

İlk yarısı Tunca Bld. Spor’un 2-1 üstünlüğü ile sona eren maç 3-3 sona erdi.

Bu sonuçla Palivatspor 34 puan ve averaj farkıyla 2. sıradaki yerini korudu. Çayeli Madenlispor ise Çaykurspor’u 7-1’lik skorla mağlup ederek 36 puanla liderliğini sürdürdü. Salarhspor ise Çayeli Arsovaspor’u 4-0 yenerek 34 puana ulaştı ve 3. sıraya yerleşti. Ancak lig sonunda sıralama bu şekilde biterse Çayeli Madenlispor’un ardından play-offa yükselecek 2. takım Salarhaspor olacak. Çünkü ikili averajda Salarhaspor Palivatspor’a karşın üstün durumda. İkili averaj sistemi lig sonunda uygulanıyor.

GELELİM MAÇIN ANALİZİNE…

Maça başlarken Palivaspor’da hedef mutlak galibiyetti. Çünkü play-off için ilk ikide olmak lazım ve bunun için son dört haftayı kayıpsız geçirmeleri gerekiyordu. 33 puanlı Palivatspor maçı kazanması halinde Çayeli Madenlispor ile aynı puanda liderliği paylaşacaklardı. Palivatspor’u yakın takip eden Salarhaspor’un tek isteği Palivatspor’un puan kaybı yaşamasıydı. Ancak gerek Salarhaspor gerekse de futbol otoriteleri Tunca Bld. Spor’a Palivatspor karşısında şans vermiyordu. Sonuçta Palivatspor ile Tunca Bld. Spor arasında 18 puanlık bir fark vardı. Üstelik Palivatspor’un play-off hedefi ve liderlik hesapları vardı. Tunca Belediyespor hedefsiz bir şekilde maçı çıkıyordu.

Palivatspor açısından maç hiç de öyle olmadı. Tunca Belediyespor’un istekli, arzulu ve güçlü oyunu karşısında Palivatspor’un kendi kalesine attığı 2 gol tüm planları alt üst etmişti. Tunca Belediyespor’un fiziksel üstünlüğünü sert oyunuyla devam ettirmesi maç içerisinde gerek oyuncular arasında gerekse de seyircilerin hakeme haklı tepkisi açısından zaman zaman tartışmalara neden oldu.

Gerek play-off gerekse de küme düşme korkusu Tunca Belediyespor’u hiç ilgilenmiyordu. Hal böyle olunca rahat olma avantajını iyi kullandı. Maçın son bölümlerine 3-1 önde giren Tunca Bld. Spor karşısında Palivatspor bulduğu gollerle 3-3’lük eşitliği sağladı. Hatta son dakikada bulduğu serbest vuruşla maçı kazanabilirdi.

Öte yandan maç 3-1 iken Tunca Belediyespor tabiri caizse % 100’lük net birkaç pozisyondan faydalanmadı.

Bakıldığı zaman maç öncesi nitelendirilen Ardeşen Derbisi beklenildiği gibi bitmedi. Sonucu şöyle özetlemek gerekirse “İki Ardeşen Takımının Maçında Kazanan Rize Oldu”

Sonuçta Palivatspor’un sürpriz puan kaybı sonucunda play-off için avantaj Salarhaspor’a geçti. Tunca Belediyespor’un aldığı bu 1 puan sadece 7. Sıradaki yerini korumaktan başka bir şeye yaramadı. Puanı 15’ten 16’ya çıktı.

ÇAYELİ MADENLİSPOR önümüzdeki 3 hafta sırasıyla Çayeli Arsovaspor, Rize Belediyespor ve Yolbaşıspor ile oynayacak.

SALARHASPOR önümüzdeki 3 hafta sırasıyla Rize Belediyespor, Yolbaşıspor ve Tunca Belediyespor ile oynayacak.

PALİVATSPOR önümüzdeki hafta sırasıyla Çaykurspor, Kalespor ve Veliköyspor ile oynayacak.

palivatspor tunca beledyespor
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X