Yeter Artık! Ayder Yaylası'nda Buna Kim Dur Diyecek?

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı dünyaca ünlü turizm merkezi Ayder Yaylası’nda çoğu esnafların uyguladığı fahiş fiyat uygulaması tahammül sınırlarını zorlayacak boyuta getirdi.

Yeter Artık! Ayder Yaylası'nda Buna Kim Dur Diyecek?
Yeter Artık! Ayder Yaylası'nda Buna Kim Dur Diyecek? Mustafa ÖZYANIK

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı dünyaca ünlü turizm merkezi Ayder Yaylası’nda çoğu esnafların uyguladığı fahiş fiyat uygulaması tahammül sınırlarını zorlayacak boyuta getirdi.

Yaşanan bu olumsuzluklar karşısında yerli ve yabancı turistler bölgeye gelme noktasında çekincelerini daha yüksek sesle getirmeye başladılar.

Doğu Karadeniz Bölgesi doğa turizminde Türkiye’nin merkezi halinde. Bu merkezlerin başında Ayder Yaylası geliyor.

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı dünyaca ünlü turizm merkezi Ayder Yaylası yeşilin her tonunu içinde barındırıyor. Eşsiz doğal güzellikleriyle yaklaşık bir milyon turisti ağırlayan Ayder Yaylası’nı yaz-kış ziyaret edenlere başta konaklama olmak üzere birçok alanda hizmetler sunuluyor.

Bu hizmetlerin kalite noktasında değerlendirmelerini yapan gerek turistler gerekse de turizmcilerin şikâyetçi olduğu en önemli konu fahiş fiyat uygulaması.

Özellikle kışın Ayder Kardan Adam Şenliği’nde ve yazın Kültür, Sanat ve Doğa Festivali’nde bu sıkıntı ayyuka çıkıyor.

Turistler özellikle şu konuya dikkat çekiyor. Çayın memleketi Rize’de çayı 10 TL’ye içmek de ne oluyor! Varın gerisini siz düşünün! Fiyatlara yapılan % 500 hatta % 1000’lere varan zamlar artık yeter noktasına getirdi.

Buradan yetkililere sesleniyoruz. Ayder esnafının bu fahiş fiyat uygulaması devam ettikçe bölgeye gelen yerli ve yabancı turist sayısı giderek artmaz, azalır. Buraya gelen turistler buradan doğal güzellikleri anlata anlata bitiremeyerek gitmesi varken, tabiri caizse lanet okuyarak gitmesi hoş mu olur?

Haber: www.sondakikarize.com

rize çamlıhemşin ayder yaylası
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
Ömer Aytemiz     2019-02-03 Değerli tc vatandaşları ayder debu uygulamayı yapan mekanın adını söylemeyip böyle bir propoganda yapıp bunu aydere mal edemessiniz. Ben orda işletmeciyim atw turuyla uğraşıyorum sizden ricam varsa öyle bir mekan adını paylaşın bizde paylaşalım 1mekan için bu milletin ekmeğiyle oynamayın saygı ve sevgilerimle...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X