Avni Kahya'dan Ardeşen'de Cumhur İttifakı Yorumu

AK Parti Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kâhya Cumhur İttifakı’na ilişkin konuştu. Kâhya “MHP zaten bizde, Cumhur İttifakı devam edecek.” Dedi.

Avni Kahya'dan Ardeşen'de Cumhur İttifakı Yorumu
Avni Kahya'dan Ardeşen'de Cumhur İttifakı Yorumu Mustafa ÖZYANIK

AK Parti Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kâhya Cumhur İttifakı’na ilişkin konuştu. Kâhya “MHP zaten bizde, Cumhur İttifakı devam edecek.” Dedi.

AK Parti Ardeşen Belediye Başkan Adayı Avni Kâhya ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Ardeşen Belediyesi Sahil Çay Bahçesi’nde gerçekleştirilen toplantıya Kâhya’nın yanı sıra AK Parti Ardeşen İlçe Başkan Vekili Mustafa Terzi, partililer ve basın mensupları katıldı.

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçim öncesi seçim çalışmalarını sürdüren Avni Kâhya’dan çarpıcı açıklama geldi. Rize merkez haricinde MHP’nin tüm ilçelerde aday çıkarması yönünde Kâhya’ya soru yönetildi. Ardeşen’de MHP’nin oy çıkarması AK Parti açısından nasıl bir etki yaratacağı sorusuna AK Parti Ardeşen Belediye Başkan Adayı Avni Kâhya “MHP zaten bizde, Cumhur İttifakı devam edecektir.” Şeklinde cevap verdi.

Ülke genelinde AK Parti – MHP’nin kurduğu Cumhur İttifakı’nın Rize merkezde devam edeceği; ancak ilçelerde devam etmeyeceği ve bu kapsamda MHP’nin ilçelerde aday çıkaracağı açıklanmıştı. Bu kapsamda MHP Ardeşen’de Avukat Remzi Kutanoğlu’nu aday gösterdi.

AK Parti Ardeşen Belediye Başkan Adayı Avni Kahya’ya, MHP’nin aday çıkarması AK Parti açısından nasıl bir etki yaratacağı soruldu.

Kahya bu soruya “Bizim AK Parti olarak bugüne kadar hep kendi seçmenimizin tümünü toplamayı düşünüyorduk. Bu seferki derdimiz o değil. AK Parti Belediye Başkan Adayı Avni Kâhya olarak AK Parti’nin Belediye Başkan Adayı olmayacağım. Bütün ilçenin belediye başkanı olacağıma göre, CHP’lilerden de İyi Parti’den de, MHP zaten bizde ve Saadet Partisi’nden de oy isteyeceğim. MHP ile kardeşlik hukukumuza hiçbir olumsuzluk geleceğini düşünmüyorum. MHP zaten bizde, Cumhur İttifakı devam edecektir. Orda bir sıkıntı olmayacaktır.” Şeklinde konuştu.

Haber: www.sondakikarize.com

avni kahya ak parti ardeşen mhp remzi kutanoğlu
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X