Ardeşen Belediyesi'nden Kamuoyuna Önemli Duyuru

Ardeşen Belediye Başkanlığından Kamuoyuna Duyurulur...

Ardeşen Belediyesi'nden Kamuoyuna Önemli Duyuru
Ardeşen Belediyesi'nden Kamuoyuna Önemli Duyuru Mustafa ÖZYANIK

Kıymetli hemşehrilerimiz; Son günlerde sosyal paylaşım ağlarında ve kamuoyunda akaryakıt alımı ile ilgili yanlış bilgilendirmelerle suni bir gündem yaratıp Belediyemiz yıpratılmaya ve zan altında bırakılmaya çalışılmaktadır.

Çok kıymetli Ardeşen'li hemşehrilerimiz; Belediyemiz akaryakıt temini için 2014 tarihlinde 4734 sayılı kamu ihale yasası gereği akaryakıt ihalemiz kapsamında "Ardeşen Hacışahinoğlu Petrolden" % 9.15 iskonto indirimli aldığımız akaryakıt ihalemiz 31 Aralık 2108 tarihi itibariyle bitmiştir.

İhalenin bitiş tarihini takiben 13 Aralık 2018 tarihinde açılan ihalede Hacışahinoğlu Petrol Ofisi İhale dosyasını satın almasına rağmen ihaleye katılmamış ve başka firmalardan da katılım olmadığından dolayı 16 Ocak 2019 tarihinde ikinci kez akaryakıt İhalesini açılmıştır. Açılan bu ikinci ihalenin de İhale dosyasını satın alan Hacışahinoğlu Petrol Ofisi ikinci ihaleye de katılmamış ve başka firmalardan da katılım olmamıştır.

Bu tarih aralığında Belediyemiz 01 Ocak 2019 ile 14 Ocak 2019 tarihleri arasında 15 günlük süreçte yine Hacışahinoğlu Petrol Ofisinden akaryakıt almakta idik. Ancak ihalesi bittiğinden dolayı firma Belediyemize % 0 iskontolu akaryakıt satmakta idi.

Belli bir süre sonra Hacışahinoğlu Petrol Ofisi, Belediyemiz bünyesinde vatandaşımıza hizmet veren iş makineleri ve hizmet araçlarına akaryakıt vermedi ve bundan sonra da veremeyeceğini bildirdi.

Bu anlamda Belediyemiz daha uygun fiyata akaryakıt temini için yine Ardeşen İlçe sınırları içinde hizmet veren ikinci bir firma ile görüşmelerde bulunmamıza rağmen, bu ikinci firmanın da Kamu kurumlarına akaryakıt veremediği anlaşılmıştır.

Görüşmeler sonrasında Pazar Hamidiye de hizmet veren ve yine Ardeşen'li bir esnaf olan ALPET Petrol Ofisi Firması ile % 3 ıskonto uygulamalı (daha uygun şartlar ve tüm firmalara açık olarak yapılacak olan ihale tarihine kadar) doğrudan temin ile adı geçen firmadan akar yakıt alınmasına karar kılınmıştır.

Konuda adı geçen iki firma Ardeşen'imizin esnafı olmakla birlikte tasarruf tedbirleri kapsamında Belediyesi en uygun iskontoyu veren firmayı tercih etmek zorundadır.

Kamuoyuna önemle duyurulur.

Ardeşen Belediyesi Başkanlığı

ardeşen elediye başkanlığı kamuoyuna duyuru
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X