Ardeşen Bld. Bşk. Hakan Gültekin'den Çarpıcı Açıklamalar

Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Ardeşen Bld. Bşk. Hakan Gültekin'den Çarpıcı Açıklamalar
Ardeşen Bld. Bşk. Hakan Gültekin'den Çarpıcı Açıklamalar Mustafa ÖZYANIK

Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Gültekin, Ardeşen Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen kahvaltı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Seçim sürecinden 4,5 yıllık çalışmalarına kadar birçok önemli açıklamalarda bulunan Ardeşen Bld. Bşk. Hakan Gültekin, AK Parti’nin Ardeşen Belediye Başkan Adayı kendisinin dışında Mecit Moral veya Avni Kahya’nın olması halinde onlarla kol kola girip seçim çalışmalarını yürüteceğini söyledi.

“ADAY YAPILIRSAM ARDEŞEN KAZANACAK”

1997 yılından beri Refah Partisi’nden başlayarak siyasetin içinde olduğunu söyleyen Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin “İlçe başkanlığı, Rize’de teşkilat ve il genel meclis başkanlığı yaptım. Şimdi de belediye başkanlığı görevini yürütüyorum. 20’e yakın vakıf ve dernek gibi kuruluşlarda görevlerim oldu. Hep bunlar insanların pişmesi bir yere gelmesi noktasında farklı kazanımları getiriyor. Bu doğrultuda ben bugüne kadar belki de sağlığımı kaybettim. Önümüzdeki süreçte de devam edeceğiz, gözüken o. Aday yapılırsam Ardeşen kazanacak. Bir 5 sene daha bize cefa Ardeşen’e hizmet var demektir. Aday yapılmazsam da ben kazanacağım arkadaşlar. Biraz da hayatıma döneceğim. Sosyal hayatımı da yaşamam lazım. 49 yaşındayım. 19 yaşındaki oğlumun büyüdüğünü göremedim. Eve gitmiyoruz ki arkadaşlar. Millet yaz tatilini iple çeker değil mi? Bizim için yaz cefa. Düğünlerden kurtulamıyoruz. Nikah kıyıyoruz. Tabi katılmamız da icabet ediyor. Cenazelere katılıyoruz. Bu arada işlerimizi yapıyoruz, toplantılar, Ankara mesaisi derken zaman gidiyor. En zor meslek belediyeciliktir. Dosta tavsiye edilmez, düşmana bırakılmaz bir görevdir belediyecilik.” Dedi.

“TADINDA BIRAKMAK LAZIM… ADAY OLMAZSAM SİYASETİ BIRAKIRIM”

31 Mart’ta 5 senelik hizmetimiz dolacağını ifade eden Gültekin “İnşallah devam ederiz. Devam etmesek de yine beraberiz. Belki siyaset düşünmeyiz. Topluma siyasetin dışında hizmet edilecek birçok kurum var. Pazar günü açıklanacak. Bize 5 sene daha görev verilirse yoğun bir tempo bizi bekliyor olacak. Bana göre tadında bırakmak lazım. Bu tat 1 Nisan mı olur bilemeyiz. Ama siyaseti bir noktada bırakmak lazım. Eğer Pazar günü aday olursam kamuoyu ile paylaşacağım. Bu son 5 senem olacak. Ondan sonra siyasetin içinde olmayacağım kesin.” İfadelerini kullandı.

“24 HAZİRAN’DA ARDEŞEN’DE CHP’Yİ ÜÇE KATLADIK”

Ardeşen’de siyaseten güçlü bir parti olduklarını söyleyen Gültekin “Özellikle son 5 sene çok daha güçlendik. Ardeşen’de özlenen bir belediyecilik yaptık. Bu konuda mütevazı olmayacağım. Kendimden fedakârlık yaparak bu belediyeciliği yaptım. Hizmetlerle Ardeşen’in ihtiyacı olan birçok şeye cevap verdik. En son 24 Haziran’da Ardeşen’de % 58,5 oyumuz var. 10 Bin 36 oy aldık. CHP ne aldı, 3 Bin 344 oy. Bu CHP’nin AK Parti’nin 3’de 1’ine tekabül ediyor. Bu oylar belediye sınırları içerisinde, köyler dahil değil. İyi Parti 1580 oy aldı. MHP 1798 oy aldı. Bakıldığında, biz güçlüyüz seçimi alacağız diyorlar. Eyvallah, olabilir. Bizim oy oranımızın aşağıya düşeceğine inanmıyorum.” Diye konuştu.

“AVNİ KAHYA, MECİT MORAL ADAY OLURSA KOL KOLA YÜRÜRÜM”

Aday olmaması halinde izleyeceği siyaseti açıklayan Gültekin “Ardeşen’de aday adaylarının sayısının az olması yaptığımız hizmetlerden dolayı olduğunu düşünüyorum. Aday adayı olup olunmamasından daha çok bu sürecin ahlaki yürütülüp yürütülmediği önemlidir. Bunun cevabını kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Olumsuz bir şey konuşmak istemiyorum. Kişilerle işim olmaz. Şunu belirteyim ki, kim aday olursa olsun biz birlik olup Ardeşen’de belediyeyi AK Parti çatısı altında olması ile ilgili üzerimize düşeni yapacağız. Kol kola da yürürüz. Siyaset nasip ve kadar işidir.” Açıklamasında bulundu.

Haber: www.sondakikarize.com

ardeşen belediye başkanı hakan gültekin
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X