Ayder Yaylası'nda Kentsel Dönüşüm Ne Zaman Başlıyor?

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Rize ziyaretinde Ayder Yaylası’ndaki kentsel dönüşüm projesinin detaylarını açıkladı.

Ayder Yaylası'nda Kentsel Dönüşüm Ne Zaman Başlıyor?
Ayder Yaylası'nda Kentsel Dönüşüm Ne Zaman Başlıyor? Mustafa ÖZYANIK

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Rize ziyaretinde Ayder Yaylası’ndaki kentsel dönüşüm projesinin detaylarını açıkladı.

Ayder Yaylası'nda kentsel dönüşüm projesinin başlayacağını açıklayan Bakan Kurum, şunları dedi: "Bu proje sadece Rize'yi ilgilendirmiyor. Ayder Yaylası, tüm Türkiye'yi ilgilendiriyor. Bugün Ayder Yaylası ile ilgili bir toplantı da yaptık. Bu toplantıda Ayder Yaylası ile ilgili otopark ihtiyacını karşılamak üzere 2 bin araç kapasiteli bir otopark inşaatı yapacağız. Özel İdare mülkiyetinde bulunan, şu anki kaplıcaların bulunduğu noktada da yine butik otel ve kaplıcalar içeren, içerisinde restoranlar, alışveriş alanlarının olduğu, altında yine 250-300 araçlık otoparkı olduğu bir projeyi de otopark inşaatı ile birlikte eş zamanlı olarak 2019 yılının Nisan ayında başlatarak hızlı bir şekilde inşaat sürecini tamamlamak istiyoruz. Ayder Yaylası'ndaki diğer projemiz ise buradaki kentsel dönüşüm ile alakalı. Artık işin sonuna geldik ve burada artık uygulamaya geçiyoruz. Turizm Bakanlığımız tahsis edilmiş alan üzerinde de rezerv konut inşa edeceğiz. Bu rezerv konutlarla birlikte de vatandaşımızın rızası çerçevesinde, rezerv konutlara taşımak suretiyle etaplar halinde, tüm Ayder'deki çirkin yapı yoğunluğunu yok etmek suretiyle bölgeye, bölgenin kültürüne, mimarisine yakışır projeyi, Cumhurbaşkanımızın talimatları çerçevesinde gerçekleştiriyor olacağız ve bu projelere 2019 Nisan ayında başlamış olacağız."

ayder yaylası kentsel dönüşüm çevre şehircilik bakanı murat kurum rize
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X